Hned tři lukostřelci TJ Eska Cheb bodovali naVeřejném závodě v Nejdku. Prvenství ve střelbě na 30 a 50 metrů (malá FITA) v kategorii olympijský luk získal Martin Hámor, který sice střílí v dresu Kostelce na Hané, ale tréninkové zázemí má v Chebu, kde má zároveň druhé členství. V těsném závěsu za ním pak skončil chebský Pavel Smažík. V kategorii kladkový luk zvítězil člen chebské Esky Vladislav Podracký.

Již tradičně domácí a pohodová atmosféra, kterou se nejdecké závody vyznačují, střelcům z Chebu zjevně svědčila. A to i přes to, že tréninky v našem nejzápadněji položeném lukostřeleckém areálu začaly po vynucené přestávce teprve letos na jaře. Výsledky totiž dobrou kondici chebských střelců jednoznačně potvrdily.

Hámor, který se již delší dobu pohybuje na republikové špičce, tak v Nejdku zvítězil nástřelem 664 bodů, což je jen několik bodů za platným republikovým rekordem. Druhý Smažík pak skončil s nástřelem 546 bodů. Podracký v kladce získal 616 bodů.

Naopak ženské kategorii dominovala v Nejdku Soňa Lukešová z domácího klubu TJ Slávia Karlovy Vary, když nastřílela celkem 544 bodů a nechala tak za sebou v rodinném souboji Růženu Novákovou o plných 82 bodů.

Veřejný závod v Nejdku byl prvním podnikem, který se boduje do přeshraniční česko-německé Egrensis Ligy. Ta se letos koná vůbec poprvé a měla by přispět k rozšíření nabídky lukostřeleckých podniků v regionu. Kromě závodu v Nejdku jsou do letošního ročníku ligy zahrnuty také závody v Chebu, Waldsassenu nebo Marktredwitz. V posledně jmenovaném místě se souboj o body do regionálního žebříčku odehraje v neděli 3. července.

(vp)