Až devátý pokus nebyl pro hráče z města minerálních pramenů úspěšný, když na palubovce Příbrami prohráli v tie-breaku 2:3. „Tohle mužstvo má velké pozitivum, že se nikdy nevzdává, zároveň když jsme vedli, tak jsme stále předváděli obrovskou bojovnost,“ narážel spokojeně trenér Příbrami Martin Kop na rozhodující moment zápasu, který se odehrál pod dohledem televizních kamer. Právě obětavost, bojovnost a týmový výkon a hlavně potřebné volejbalové srdce, to byla hlavní deviza příbramských hráčů.

„Myslím si, že můžeme být rádi za jeden bod, protože jsme hráli katastrofálně, spoléhali jsme, že to nějak odsmečujeme, odpodáváme, a ostatní činnosti jako kdyby neexistovaly,“ hodně se zlobil po premiérové prohře v novém extraligovém ročníku trenér Karlovarska Jiří Novák. A nebylo divu. První set zahájili velmi dobře domácí hráči, když se Karlovarsko dostalo ke slovu až v závěru, kdy dokázalo srovnat na 19:19 a poté dovedlo set do vítězného konce.

V tom druhém se pak role obrátily, když Karlovarsko vstoupilo do setu dobře, ale postupem času dokázala Příbram smazat bodový rozdíl a šla do vedení. Varskému výběru nepomohly ani dva time-outy a Příbram strhla druhý set na svou stranu. Třetí set byl v režii týmu z lázeňského města, a Karlovarsko tak šlo do vedení 2:1. Ve čtvrtém byl k vidění vyrovnaný průběh se šťastným koncem pro domácí volejbalisty.

Tie-break pak proběhl jednoznačně v režii příbramských hráčů, kteří jako první dokázali díky své bojovnosti a touze po vítězství uštědřit lídru extraligové tabulky porážku. „Příbram odehrála dobrý, bojovný zápas. My jsme se pak, dá se říci, porazili sami, udělali jsme spoustu chyb v celkem jednoduchých míčích a přestali jsme hrát jako tým a Příbram nás pak jakýmsi entuziasmem a bojovným duchem porazila,“ marně hledal slova po utkání zklamaný kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček.

VK Euro Sitex Příbram – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (23:25, 25:20, 20:25, 26:24, 15:9). Rozhodčí: Velinov, Kvarda. Diváci: 813.
VK ČEZ Karlovarsko: Hudeček, Beer, Rejlek, Vašina, O´Dea, Van Haarlem, Pfeffer (stř. Džavoronok, Petrák, Penrose, Patočka).