Plavecká část se odehrála v příbramském aquaparku, kde závodníci absolvovali 400 metrů. Běh pak zavedl účastníky do areálu rybníka Hořejší Obora, kde byla v hlavní kategorii nachystána pětikilometrová trať.

V závodě žen si nejrychlejší plavecký čas připsala Adéla Kracíková (4:41), hned na druhé příčce ale vyplavala Heidi Juránková (5:02).

„Před závodem jsem neměla velká očekávání, protože dva dny před ním jsem byla nemocná,“ vyprávěla po závodě chraplavým hlasem.

„Skočila jsem do vody a snažila se držet Danči Přikrylové, což se mi povedlo, takže z toho byl můj osobák.“

Do běžecké části pak šla z komfortní pozice. „Věděla jsem, které holky startují za mnou. Nechala jsem se jimi doběhnout, takže jsme pak celý běh absolvovaly spolu. V posledním kole jsem se nechala předběhnout, abych šla z druhé pozice. Kousek před cílem jsem pak rozhodla ve sprintu,“ popsala závod ze svého pohledu.

Heidi Juránková zvítězila o dvě vteřiny před Terezou Svobodovou, s odstupem minuty a čtvrt si pak pro bronz doběhla Eliška Říhová. Zajímavostí je, že kromě Heidi Juránkové se v Příbrami radoval z vítězství také její stejně starý bratr, který triumfoval v kategorii dorostu.

V závodě mužů potvrdili své plavecké kvality Šimon Koblížek s Lukášem Červenkou, kteří dohmátli v rozpětí čtyř desetin sekundy a s pětivteřinovým náskokem na Tomáše Zikmunda.

V běžecké části se Šimonu Koblížkovi čelo závodu postupně vzdalovalo, zatímco reprezentant Lukáš Červenka se na něm držel i nadále. Dopředu se naopak posouval Martin Semerád, který si sice připsal „až“ třináctý nejlepší plavecký čas, suverénně nejrychlejším během se ale propracoval na čtvrtou pozici.

Zvítězil Lukáš Červenka, který si připsal druhý nejrychlejší běžecký čas. Druhý doběhl Tomáš Zikmund se ztrátou jedenácti vteřin. Spolu s nimi vystoupil na stupně vítězů třetí Jakub Powada.

Český pohár v aquatlonu pokračuje už příští víkend závodem v Jablonci nad Nisou, kde se bude bojovat nejen o pohárové body, ale také o mistrovské tituly.

Výsledky:

Muži: 1. L. Červenka 19:31, 2. T. Zikmund 19:42, 3. J. Powada 19:44.

Ženy: 1. H. Juránková 22:29, 2. T. Svobodová 22:31, 3. E. Říhová 23:45. (ae)