„Prvního ostrého startu v této sezóně se zúčastnilo pět našich běžců. Podle průběhu tréninků a výsledků v závodech v regionu jsem očekával řadu osobních rekordů v půlmaratonu. I přes poměrně teplé počasí se to většině z nich podařilo. Například Tomáš Lang si vylepšil čas o více než 15 minut a dosáhl výborného času 1:30:31 hodiny, výrazné zlepšení zaznamenal i Martin Maliňák. Markéta Hanzálková se dostala poprvé pod dvě hodiny, a to rovnou o 2,5 minuty. Všichni tři potvrdili dobrou formu před maratonem ve Vídni, který je čeká za dva týdny. Pod 1:50 hodiny se dostala i Barbora Kulhánková a slušného času dosáhla i Lucka Veselá. V roli vlajkonoše pak na závodě figurovala Veronika Kounovská, která se na svůj první ½maraton chystá v Karlových Varech," vypočítával úspěchy svých svěřenců kouč Miloslav Zítka.

Další úspěchy si připsali běžci z jeho skupiny v Ústí nad Labem. „Další část skupiny, závodící za ŠAK Chodov, se vydala do Ústí nad Labem na druhý ročník VITASPORT ½maratonu. Tento závod se běží na cyklostezce podél Labe. I přes více členitý profil a protivítr v druhé části závodu se zde dá dosáhnout slušných časů. Martin Horváth, závodící za ŠAK Chodov, zde zaběhl čas 1:28:36 hodiny, David Provazník 1:44:19 a Martina Cupalová 2:03:12 hodiny. Osobní rekord, byť jen o 5 sekund, jsem si zde zaběhl i já. Další členka výpravy Věrka Pravcová si pak na této trati vylepšila svůj podzimní osobák na 2:03:31 a na hranici dvou hodin se pokusí zaútočit 20. května v Karlových Varech," pochvaloval si víkend plodný na osobní rekordy Zítka.

Rozběháme Karlovy Vary se tak poctivě a neustále chystá na Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary, který bude pro některé běžce velkou premiérou.„Očekávám, že z naší party poběží v Karlových Varech okolo 30 běžců. Příprava probíhá myslím dobře, na trénincích se objevují další a další nové tváře. Čeká nás ještě několik náročných tréninků a přípravných závodů v regionu – zajíždíme do Žatce na běh na 10 km, čeká nás běh na 5 km v rámci Chodovské tretry 29. dubna. Běžci ŠAKu Chodov jedou ve velkém počtu na maraton ve Vídni 23. dubna, Renata Zatloukalová do norského Bergenu a několik borců bude i na startu maratonu v Praze 7. května. Potom už bude následovat závěrečná příprava na Mattoni ½maraton v Karlových Varech," podotkl Zítka a hned přidal: „Pro úplné nováčky z naší skupiny, kteří ještě neznají záludnosti půlmaratonské trati, budeme mít vlastního vodiče, který jim v závodě pomůže zvolit optimální tempo a závod si užít. Několik posledních tréninků pak budeme věnovat proběhnutí části tratě závodu, především v lázeňské části města. Samozřejmě i na těchto trénincích uvítáme další zájemce – sledujte termíny tréninků na webu rozbehamevary.cz nebo naší FB stránce Rozběháme Karlovy Vary, rádi vás mezi sebou přivítáme."