Na středu 26. května totiž nachystal Čeněk Filingr tentokrát večerní závody, které jsou plně rezervovány dospělákům. Vše odstartuje závod na pět kilometrů a start je naplánován v 19.15 hodin.

Druhý díl mají úspěšně za sebou běžecké Prunéřovské štreky, kterých se zúčastnilo 250 běžců ze všech koutů republiky.
BĚH: Prunéřovské štreky zažily invazi běžců, podruhé

V 19.55 hodin pak přijde na pořad desetikilometrový závod. Oba závody se tradičně odehrají na certifikované trati, která vede po novém a kvalitním asfaltovém povrchu na cyklostezce mezi Prunéřovem a Černovicemi.

„Samozřejmě ve vlastním zájmu budeme všichni dodržovat vládní nařízení,“ poukazuje organizátor běhu Čeněk Filingr na stále platící opatření.

Třetí závod mají před sebou Prunéřovské štreky, které se tentokrát odehrají ve večerních hodinách.Třetí závod mají před sebou Prunéřovské štreky, které se tentokrát odehrají ve večerních hodinách.Zdroj: Deník/Daniel Seifert

O motivaci budou mít běžci zcela jistě postaráno. Filingr, který patří k běžeckým legendám totiž vyhlásil finanční prémie, pokud někdo překoná jeho dosavadní výkony na pětikilometrové či desetikilometrové trati.

„Prémie 3.000 Kč bude vyplacena každému, kdo překoná moje osobní rekordy,“ připomíná Filingr štědrou odměnu, která by mohla znamenat prolomení letitých rekordů v jeho podání.

Běžci napříč Karlovarským krajem vyrazili o víkendu do Prunéřova, kde nachystal Běžecký klub F-C Kadaň v čele s Čeňkem Filingrem první závod Prunéřovské štreky.
PODÍVEJTE SE: Karlovarský Triatlet vyraboval Prunéřov, urval 22 medailí

A jaké rekordy budou muset například muži překonat? Na 5.000 m je to čas 14:32,5 a na 10.000 m pak 30:45. Ženy pak budou muset překonat časy na 5.000 m 17:27 a na 10.000 m 36:57.

Zájemci se mohou registrovat do úterý 25. května 22 hodin na webových stránkách https://sokotime.cz, Prunéřovské štreky 3, kde naleznou další informace k večerním závodům.