Doslova. Po víkendovém tvrdém nárazu v rámci Final four Českého poháru přišel další. Tentokrát to bylo na mezinárodní scéně ve čtvrtfinálové sérii CEV Challenge Cupu – Vyzývacího poháru, ve kterém se hráči z lázní představili v Turecku na palubovce Ankary, kde prohráli 0:3 na sety, a postupový semifinálový sen tak dostal pořádné trhliny.

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale výkon nebyl až tak špatný,“ zklamaně se vracel k premiérové porážce v Challenge Cupu trenér Karlovarska Jiří Novák. Zklamání však mohlo být o to větší, že šlo v podání Karlovarska o vůbec první zaváhání na evropské volejbalové scéně. A navíc po bojovném výkonu. „V prvním setu sehrála malinkou roli hala, kdy domácí přiložili pod kotlem na servisu a trochu nás odtáhli a ubránili,“ narážel Novák na prohru v úvodním setu 22:25. Druhý a třetí set však přinesl vyrovnanou volejbalovou bitvu a hráčům ze západu Čech chybělo pověstné volejbalové štěstí. „Ve druhém a třetím setu jsme do stavu devatenáct hráli výborný volejbal, tahali se o ztrátu a pak udělali sérii pěti chyb,“ poukazoval na rozhodující momenty prvního čtvrtfinále Novák.

„Jak jsem říkal, i když výsledek vypadá jednoznačně, tak jsem cítil, že tentokrát byl výkon kvalitnější, než tomu bylo minulou sobotu,“ připomněl závěrem trenér Karlovarska výkon z Final four.

Spor Toto SC Ankara – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:22, 25:19, 25:19). Rozhodčí: Balandzic (Srbsko), Prozorov (Moldávie). Diváci: 100. Stav série: 1:0.

Ankara: Kayhan, Eksi, Ferreira Do Nascimento, Bidak, Williams, Bruno, libero Ivgen, Tokgoz.

Karlovarsko: Rejlek, Wiese, Wilson, Ticháček, Lux, Patočka, libero Pfeffer (stř. Vašina, Džavoronok).