Ještě než se rozběhne turnajový kolotoč, jehož účastníky budou dále kromě našeho týmu a partnerské BA Sparta Praha velmi kvalitní celky Basketball Nymburk (účastník EuroCupu), bundesligový Halle Lions a švédská Basket Umea (další účastník EuroCupu), sehrálo karlovarské družstvo již první přípravný zápas.

Na palubovce německého Chemnitz Cats byla Lokomotiva domácímu týmu, prošpikovanému hráčkami z mnoha zemí, vyrovnaným soupeřem až do poslední čtvrtiny. I přes konečnou porážku 82:64 lze utkání hodnotit relativně kladně i v návaznosti na skutečnosti, že k zápasu přijela děvčata z plné přípravy a ještě ne plně kompletní a velkou minutáž dostávaly samozřejmě všechny hráčky.

Turnaj se koná od pátku 8. září do neděle 10. září v hale MS KV Areny a diváci se mohou těšit na zápasy v domácím prostředí, které slibují vysokou kvalitu. Přípravu pak hráčky Lokomotivy zakončí ve středu 13. září, kdy od 17:30 sehrají odvetu s ChemCats.