A ten na rady starších zkušenějších hráčů hodně dbá. „Snažím se vzít si z každé rady něco a postupně se tak zlepšovat,“ prozradila mladá puška Varů, že si každou radu bere k srdci.

O víkendu si karlovarský odchovanec odbyl i premiérový start v UNIQA extralize, když zasáhl do bitvy s českobudějovickým Jihostrojem, kterou Karlovarsko opanovalo v poměru 3:0 na sety.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Karlovarsko rozdrtilo Jihostroj, v extraligové tabulce už je páté

„Snažil jsem se nepřipouštět žádný stres věřil jsem týmu, že zápas dotáhne do vítězného konce,“ přiblížil Houda své pocity před tím, než naskočil na řádně rozehřátou palubovku.

„Byl jsem rád, že budu mít první start za sebou, věděl jsem, že kluci mají zápas ve svých rukou a to, že jsem mohl nastoupit, bylo jen plus,“ vracel se k momentu, kdy ho trenér Liam Sketcher poslal na hřiště.

A vstup do rozehraného duelu měl Houda parádní, když se při své premiéře mezi volejbalovou smetánkou zapsal i do statistik, když si připsal první extraligový bod.

Karlovarsko uspělo v bitvě s Libercem, bralo výhru 3:1.
Karlovarsko ovládlo bitvu s Libercem, bralo druhou výhru

„Myslím si, že jsem potěšil taky kluky tím, že jsem mohl přispět do týmové kasy,“ připomněl dvacetiletý mladíček s úsměvem, že ho první bodový zápis bude něco stát. Karlovarsko tak zakončilo týden druhou domácí výhrou v řadě, když tu první zaznamenalo doma nad Libercem.

„Měli jsme náročný týden, který pro nás skončil se šťastným koncem. Jsme hlavně rádi, že jsme zvládli zakončit týden výhrou,“ doplnil k úspěšné premiéře Houda.