Nejpřesvědčivěji vstoupila do osmifinále Slovanka, která porazila 91:74 Valosun Brno, poté co ve druhém poločase vedla až o 33 bodů. Tato série by přitom měla být papírově nejvyrovnanější.

Třetí tým dlouhodobé části Trutnov porazil VŠE Praha 82:75, ale roli favorita potvrdil až po přestávce. VŠ Praha si poradily se Strakonicemi 81:71, vysokoškolačky přitom v úvodu druhé čtvrtiny prohrávaly už o 18 bodů 22:40. Nejtěsnější výsledek se zrodil v Hradci Králové, kde domácí Lvice porazily Karlovy Vary 69:68 díky proměněným trestným hodům Terezy Kuthanové tři sekundy před koncem.

Trenér David Zdeněk byl po utkání hodně rozzlobený. Není se čemu divit. „Zažil jsem několik podobných koncovek jako hráč a nyní jsem ji okusil i jako trenér. Uvnitř cítím bezmoc a smutek z toho, že neobjektivnost zmaří během vteřiny dlouhodobou práci a úsilí celého týmu,“ láteřil na adresu rozhodčích a pokračoval: „Hořká porážka v posledních vteřinách utkání, pod kterou se bohužel podepsali oba sudí. Dvě zcela rozlišná posouzení pana Kučery v posledních sedmi vteřinách nás stála vítězství.“

Po chvilce odmlky přidal kouč Zdeněk rozbor zápasu. „Jinak si myslím,že šlo o klasické utkání play-off, s výbornou atmosférou, napětím a zápletkou. Cítíme křivdu, ale jsme odhodlaní se v dalších utkáních poprat o vítězství,“ dodal.