Nová sezona psích spřežení pomalu, ale jistě klepe na dveře. Tréninky a ladění formy tak pomalu finišují.

V obci Hory u Karlových Varů, na letišti u loketské výsypky se totiž uskuteční po dva víkendové dny finále II. ročníku Krušnohorského poháru psích spřežení pod názvem Horský den – Sprint na Hornabergu, který pořádá právě Krušnohorský sportovní klub psích spřežení, a to vše ve spolupráci a pod záštitou starosty obce Hory Milana Pokorného.

Tentokrát se však nepoběží na sněhu, ale na polních cestách a v okolí. Saně pak vystřídají káry. První závod Krušnohorského poháru byl k vidění v Hrobě u Teplic, druhý pak ve Vroutku u Podbořan. Třetí, finálový pak uvidí Karlovaráci. „Pro mašéry a jejich psí spřežení jsme připravili 6,5 kilometru dlouhou trasu. Závodit se bude celkem ve třinácti kategoriích," upozornil na pestrost startovní listiny ředitel závodu Petr Gurega.

Nejen fanoušci se tak mají na co těšit. Na trase se objeví například psí spřežení složená z husky, malamutů, gronských psů, samojedů a dalších ras. „Určitě se bude na co dívat. Takže bychom chtěli pozvat širokou veřejnost na netradiční podívanou," láká Karlovaráky na finále poháru Gurega.

Organizátoři však tradičně nezapomněli ani na doprovodný program. „K vidění bude vystoupení Aleny Smolíkové, která vystoupí se svým psem Keysim. Tu mohou znát Karlovaráci z Talentmánie," poukázal ředitel závodu. Start prvního závodu se uskuteční v sobotu 27. října od 10.00 hodin. Vstup na akci je zdarma.

„Konec závodu by měl být tak kolem dvanácté hodiny odpolední, takže kdo chce psí spřežení vidět, měl by dorazit co nejdříve. Pak na program přijdou závody dětí se psem. Takže si mohou buď po domluvě psa vypůjčit, nebo si mohou dovést svého a tím si vyzkoušet tento sport. Celkem se dětský závod poběží ve třech věkových kategoriích," upozornil Gurega.

V sobotu však tímto doprovodný program nekončí. Po celou dobu závodu si budou moci příchozí prohlédnout přistavená letadla. Druhý závod se pak pojede v neděli 28. října od 9.00 hodin. „Po skončení závodu bude na programu slavnostní vyhlášení. Oceněn bude jak celkový vítěz, pro kterého máme připravenou speciální cenu, tak i nejrychlejší mašér," podotkl závěrem Gurega.

Samozřejmostí je i bohaté občerstvení, které bude zajištěno během celého víkendu, a příznivci a milovníci psů tak budou moci vybírat z několika lahůdek.

Program závodu

Sobota 27. října
10.00 start závodu
12.00 konec finálového závodu, dále pak po celý den prohlídka ultralightových letadel, ukázka výcviku psů, dětské závody

Neděle 28. října
09.00 start závodu
13.00 konec finálového závodu, slavnostní vyhlášení