Od 12. do 13. ledna totiž na nich budou brázdit okolí Abertam v rámci Eduardova sprintu a MIDu, který společně pořádají Krušnohorský sportovní klub psích spřežení a obec Abertamy.

„Prakticky to bude první závod na saních u nás v kraji a v kategorii sprint půjde o mistrovství České republiky, takže očekáváme nabitou startovní listinu. Navíc pro mašéry to bude poslední možnost nominovat se na mistrovství světa ve sprintu, které bude na programu ve Francii,“ poukázal na úvod za pořadatele, Krušnohorský sportovní klub psích spřežení, Petr Gurega, který se taktéž postaví o víkendu na start závodu.

Po dva dny tak budou na trasách, které budou lemovat městečko Abertamy, mašéři bojovat o vítězné poháry nejen v MČR ve sprintu, ale také MIDu.

„Letos se Eduardův sprint a MID pojede premiérově tříkolově,“ prozradil novinku závodu Gurega. Start i cíl závodu budou tradičně v areálu technických služeb, kde bude i zázemí závodů.

„Závody odstartují v sobotu v 10.00 a v neděli pak v 9.00 hodin, kdy je přichystána pro sprint trať 16 km a pro MID pak 32 km. Nově pak bude v sobotu na pořadu i noční etapa, ve které budou zdolávat mašéři trať o délce 16 km, čas startu bude ještě upřesněn,“ vysvětloval Gurega.

Na mašéry tak čekají velmi dobré sněhové podmínky. „Tentokrát budou sněhové podmínky velmi dobré, takže bychom rádi pozvali širokou veřejnost na skvělou podívanou,“ láká diváky na abertamské závody Gurega.

Pro příchozí bude k dispozici přímo v areálu po všechny soutěžní dny místní bufet. „Chtěli bychom jen upozornit návštěvníky, aby nechali své psí miláčky doma, jelikož během závodů budou areál TS Abertamy a následně i trasy veterinárně uzavřeny,“ připomněl důležitou zprávu Gurega a závěrem připojil: „Poděkování patří obci Abertamy a Petru Zachardovi z Horského statku, který nám propůjčil své louky, na kterých závod bude probíhat.“