Ani letos tomu nebude jinak. I když Lukáše Bauera sužovalo zranění paty, hlásí, že je připraven a chce bojovat o co nejlepší umístění. Lukáš Bauer se představí i na blížícím se 6. ročníku lyžařského mezinárodního závodu Carlsbad Ski Sprintu 2012, ale pouze v roli diváka, jelikož přímo z dějiště pak zamíří do dějiště nového ročníku Tour de Ski.

Když se ohlédnete zpátky v čase, jak byste hodnotil uplynulou sezonu, co vám přinesla, a naopak co vám vzala?
Loňská sezona byla pro mě výsledkově solidní (pozn. red. 2. místo SP Otepaa, 3. místo SP Davos, titul MČR), ale zároveň i smolná, protože kolize v šesté etapě Tour de Ski mi znemožnila bojovat o stupně vítězů v celkovém hodnocení, a zejména únavová zlomenina paty, která pro mě znamenala o měsíc dříve ukončení sezony.

Jak vypadala vaše příprava před startem letošní sezony, a co všechno zahrnovala?
Příprava byla samozřejmě náročná a odvíjela se od možností, které mi doznívající hojení zlomené paty dovolovalo, takže jsem sice nemohl absolvovat klasicky běžecký trénink, ale o to více jsem natrénoval na kolečkových lyžích a kole.

Jak byste tedy hodnotil své prozatímní vystoupení v rozjeté nové sezoně?
Zatím se jedná o rozjezd sezony, mám za sebou úvodní dva závody SP, kdy po patáliích s patou jsem s výsledky z bruslařských závodů spokojen, v klasice se stále ještě trochu hledám. Čtyřměsíční výpadek bohužel musí být znát, ale pracuji na tom, abych se závod od závodu zlepšoval. Bohužel z rozhodnutí vedení reprezentace vynecháváme SP v Kanadě, takže mým dalším startem je až Tour de Ski, která začíná 29. prosince.

Jaké cíle máte v nové sezoně a jaké umístění byste bral?
Samozřejmě bych rád bojoval o posty nejvyšší, ale musím vycházet z reality a uvědomit si, že čtyřměsíční výpadek je opravdu hodně. Takže se snažím být trpělivý, a i když bych strašně rád bojoval o pódium v každém závodě SP, tak se snažím postupnými kroky propracovávat „nahoru." Cílem je pokusit se být, i po těch všech problémech, během MS ve Val di Fiemme byl schopen bojovat s těmi nejlepšími.

Teď jste pár dní strávil doma s rodinou, jak jste volné dny využil?
Aktuálně využívám perfektních podmínek a trénuji v okolí Božího Daru.

Na co se těšíte nejvíce během Vánoc?
Jednoznačně na společné prožití vánočních svátků spolu s rodinou, na vánoční atmosféru a samozřejmě také na Ježíška.

Už máte nakoupené dárky, a co byste si vy osobně pod stromeček přál?
Ano, z větší části již mám hotovo, osobně ani tak nějak nemám žádné konkrétní přání. Prostě se nechám překvapit.

Co byste všem popřál jak k Vánocům, tak i do nového roku?
Jednoznačně zdraví, trochu toho štěstí a zbytek, to už příide samo.