Mezi bojovníky, kteří se v oktagonu představí, nebude chybět zkušený domácí borec Radek Šopov se 17 profizápasy na kontě a bilancí devět výher, jedna remíza a sedm porážek.

„K MMA mě přivedl kamarád Milan Hurban, ke kterému jsem občas přišel na trénink thajského boxu. No a stačil jeden trénink a zjistil jsem, že to je to, co bych chtěl dělat,“ prozrazuje svou cestu k MMA šestadvacetiletý Karlovarák. Ostatně pro smíšená bojová umění měl dobrou průpravu. „Od mala jsem dělal judo,“ doplňuje.

K MMA přešel v osmnácti letech. Poprvé do klece zamířil ve dvaceti.

V Ambassadoru se mu 15. září postaví do cesty 22letý Tomáš Lejsek z Penta gymu Praha. Ten má dosud profi bilanci 4-5-2. A podle sázkové kanceláře je trochu překvapivě favoritem. „Podle sázkařů ano, papírově jsem ale v žebříčku českého MMA na 5. místě a to je podle mého názoru více,“ zůstává v klidu karlovarský zápasník nastupující v barvách Pro7sport.

Navíc na domácí půdě se Radkovi daří. V lázeňském městě bojoval před svými fanoušky třikrát, dvakrát vyhrál, jeden zápas skončil bez vítěze.

Jeho páteční duel slibuje parádní bitvu. „Těším se. Mám kvalitního soupeře, který mi nedá nic zadarmo. Stejně jako já jemu,“ říká bojovně.

Závěrečná slova si Radek Šopov nechal pro fanoušky. „Ať přijdou a dobře se baví.“