Tradiční MONACO (podle výletní restaurace, kolem které se všechno točí) pořádali ve Slatiňanech u Chrudimi jako klasický silniční závod s hromadným startem. Závodilo se na 17 km dlouhém okruhu, který nejmladší kategorie a Elita jely sedmkrát a veteránům se stoupajícím věkem okruhy ubývaly.

Ve veteránských kategoriích opět sbírali smetanu cyklisté Karlovarska. V závodě padesátiletých na 72 km se o vítězi rozhodovalo až v závěru, kdy se z pelotonu odtrhla tříčlenná skupinka, ve které byli Miroslav Kakač (Cyklosport Kern), Petr Drahoš (Family Team Hlinsko) a Radoslav Krummer, který si v dresu Slavie Karlovy Vary dosportoval pro zlato. Na 11. místě se ztrátou rovných 20 vteřin projel cílem ostrovský Vítězslav Hanuš, který hájí barvy stáje Hnízdil Kadaň, a dalších 20 vteřin ztrácel na 12. místě sokolovský Ludvík Killinger.

Medailový úspěch pro Karlovarsko přinesl i závod nejstarších veteránů na 34 km. Ten v čase 1:04,10 vyhrál litomyšlský Zdeněk Karásek před sokolovským Zdeňkem Makoněm. Závod nejmladší kategorie masters (M30) na šest okruhů a tedy 102 km vyhrál v čase 2:43,12 ve spurtu čtyřčlenné skupiny chomutovský Michal Šupol, Ludvík Killinger mladší dojel se ztrátou téměř 9 minut na 10. místě.

Extraliga masters pokračovala v neděli dalším z klasických silničních závodů v Luži, kde Krummer dojel pátý.

Příští víkend se seriál stěhuje na Karlovarsko, na programu má časovku v Sokolově. Závod s podporou Města Sokolova a Karlovarského kraje pořádá v neděli 11. července Cyklo Team Killi a pojede se na trati ze Sokolova přes Staré Sedlo do Lokte a zpátky. Start a cíl jsou na nám Budovatelů v Sokolově, první závodník vyjede v 11.00 a každý další po minutě.