„Říčany jsou město, kde je ragby sport číslo jedna, a také proto patří dlouhodobě k týmům s největšími úspěchy. Pro nás toto utkání bylo velkou výzvou,“ poukazoval karlovarský trenér Antonín Slavík.

Po dlouhé zimní přestávce, která čítala pět měsíců, tak Varáci mohli oprášit druholigové vybavení. „Na zápas jsme byli připraveni v plném počtu, to jest ve dvaadvaceti hráčích, což je maximum, které dovolují pravidla. V sestavě se objevila jak nová jména, tak i klubové stálice,“ podotkl Slavík.

Už 15. ročník Pohárku se uskutečnil v plaveckém bazénu Sokolov.
Jubilejní 15. Pohárek handicapovaných plavců suverénně vyhrál „zlatý“ z Ria Arnošt Petráček

Vstup do utkání měli hráči z lázní velmi dobrý. „Do zápasu jsme naskočili v plném nasazení a prvních dvacet minut drželi se soupeřem krok hlavně díky nasazení a obětavosti domácích hráčů. Postupem času se ale ukazovala více a více technická vyspělost soupeře, který přesnými přihrávkami do běhu začal překonávat domácí obranu,“ popisoval dění na hřišti Slavík.

RC Karlovy Vary se prezentovalo proti Říčanům bojovným, srdnatým výkonem. „Většinu utkání jsme houževnatě bránili svoje pětkoviště a neúnavnými skládkami zastavovali soupeřovy útoky. I přes stoprocentní nasazení všech hráčů jsme nezabránili soupeřovi několikrát skórovat,“ bilancoval varský kouč a hned připojil: „V útoku byla naše hra čitelná a příliš statická, místo abychom využili rychlost našeho útoku a rychlou hru do stran, tak jsme se soupeřem často zápasili na středu hřiště. K pozitivům patří, že jsme vydrželi hrát až do konce zápasu a odměnou nám byla zasloužená první jarní pětka, kterou k radosti celého týmu i diváků položil Daniel Novotný.“

Pardubice - Karlovy Vary 2:3.
Karlovy Vary vrátily Pardubicím porážku, rozhodl Gríger