Motivace a bojovná nálada se v kabině karlovarského RC před měřením s RC Titáni Nové Město na Moravě dala krájet. „Chceme vstoupit do sezony výhrou,“ znělo jednohlasně z karlovarského tábora. Povedlo se. Trenér Slavík totiž ušil svému výběru taktiku na míru a byla z toho zasloužená výhra 29:0.

Od začátku bylo jasné, že si borci obou týmů nenechají nic zadarmo a nechají na hřišti vše. Na domácím týmu bylo vidět, že je to pro ně první zápas sezony, a tak hlavně v úvodu zápasu došlo k několika technickým chybám, ty ovšem více než vykompenzovali svým nasazením a tvrdou rojovou hrou.

„Dá se říci, že po celou dobu utkání jsme byli více aktivní, a proto jsme nakonec urvali premiérové celkem jasné vítězství 29:0. Zápas nám jasně ukázal, na čem musíme zapracovat do příštího utkání,“ poukazoval spokojený kouč varského RC Slavík.

Ten teď bude mít k dispozici čtrnáct dní, kdy může přichystat svůj tým na další domácí duel, ve kterém Karlovaráci poměří své síly se záložním týmem pražské Sparty, a to v neděli 23. října od 14.00 hodin na stadionu SKP Hvězda Karlovy Vary.

RC Karlovy Vary – RC Titáni Nové Město na Moravě 29:0 (15:0). Pětky: P. Král, Bíža, Žižka, Hytha, Minca; konverze: Ošurko, Trachta; RC Karlovy Vary: P. Král, Postl, Filipcsik, Koscík, Charvát, Starosta, Hytha, Homolka, Popadinec, Ošurko, Nesnídal, Macek, Bíža, Sydelnik, Žižka – Ozirskyj, Minca, Novak, Feber Jakub, Studený, Trachta. Trenér: Antonín Slavík.