Navíc v podání karlovarského výběru šlo o domácí derniéru, takže svěřenci trenéra Antonína Slavíka měli o motivaci před svými fanoušky postaráno.

„I přes pár zranění se nám podařilo složit velice silnou sestavu, která trápila hostující tým celých osmdesát minut, nedarovala jim ani metr zadarmo,“ narážel karlovarský trenér Antonín Slavík na prohru 14:38, která však Jihočechy řádně bolela.
Od první minuty bylo jasné, že půjde o velice tvrdý zápas. V prvním poločase se hra stále přelívala nahoru dolů a hráči z Budějovic potrestali chyby domácích dvěma položenými pětkami.

„Kluci se nenechali odradit a bojovali dál, několikrát se dostali před pětkoviště soupeře, ale chyběla finální fáze k položení pětky. Té jsme se dočkali po několika rojových fázích a prokopnutou konverzí, čímž jsme korigovali skóre,“ ohlédl se za prvním poločasem Slavík. Do druhého poločasu nastupovali Karlovaráci s jasnou taktikou, co nejvíce držet balón, vytvořit dvě rojové fáze a pak rychlé přihrávky na útočníky. Ovšem soupeř se nenechal zaskočit a celou dobu hry velice dobře bránil. „Dokázali jsme položit ještě jednu pětku a upravili konečné skóre proti silnému soupeři na 14:38. Skvělým výkonem se na hře podílel pilíř Daniel Novotný, mlýnová spojka Jan Popadinec a zadák Ondřej Žižka,“ chválil své svěřence Slavík.

V sobotu 28. října pak čeká karlovarské ragbisty závěrečné utkání podzimní části, když zamíří na hodně horkou půdu Přelouče.

RC Karlovy Vary – RC České Budějovice 14:38

Poločas: 7:19; pětky: Novotný, Žižka; konverze: Jan Feber 2; RC Karlovy Vary: Novotný, Postl, P. Král, Hanák, Jan Feber, Starosta, Hytha, Pospíšil (Labský), Popadinec, Motýl, Červenka, Bíža, Ošurko, Piller (Schierl), Žižka. Trenér: Antonín Slavík.