VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ragby: Varáci v trikotu RC se rvali, v Kralupech nechali na hřišti čest

Karlovy Vary – Páté kolo II. ragbyové ligy nasměrovalo nováčka soutěže RC Karlovy Vary na půdu zkušeného týmu RC Kralupy nad Vltavou, tedy v novodobé historii i dobře zavedeného a kvalitně zrajícího ragbyového týmu, který má navíc otevřenou reciprocitu s pražskými extraligovými týmy, na utkání III. ligy patnáctkového ragby.

6.11.2015
SDÍLEJ:

Logo RC Karlovy Vary.Foto: RC Karlovy Vary

RC Vary-ors odcestoval na utkání s bujarou sebedůvěrou, ostře kontrastující s doposud dosaženými výsledky v průběhu podzimní časti sezóny. Optimismus a bojovný duch neutlumila ani skutečnost, že tým přicestoval k utkání v minimálním počtu, a to patnácti ragbisty.

„Paradoxně tato nabídnutá příležitost pro některé hráče širšího kádru, kteří pravidelně nenastupují do hry, v nich probudila enormní snahu a chuť chytit nabídnutou příležitost za pačesy. Chemie mužstva byla dobře namíchaná a díky dvěma ´krajánkům´ z Plzně jsme mohli být vpuštěni do „arény" dobře udržovaného hřiště u Vltavy," vysvětloval na úvod Jiří Motýl, zakladatel klubu RC Karlovy Vary.

Kdo čekal velkou vodu, ten se jí dočkal hned od úvodního hvizdu a je s podivem, že se vylila právě Ohře, která překonala „vltavíny". Až do 20. minuty první půle tým Vary-ors držel otěže utkání ve svých rukou, a to tím, že eliminoval veškerou inciativu a zkušenost domácích a hrnul se kupředu.

Poměrně snadno jsme se dostávali k míčům na zemi, ve vzduchu. I přesto, že první body doslova spadly do klína domácím, tak s týmem RC Vary-ors to nejenže neotřáslo, nýbrž je to vyburcovalo k větší aktivitě, protože první pětka visela „ ve vzduchu".

„Tento pozitivní vývoj začátku utkání zapříčinila dobře zvládnutá zónová obrana a chuť skládat neboli nejenom nastavovat tělo útočícím hráčům protivníka, ale schopnost jim vystoupit vstříc a sbírat je zespodu. Začátek a ve slabší formě i zbytek utkání domácí bolely," podotkl Motýl.

Jakmile se přehoupla dvacátá minuta, mužstvo Kralup uvedlo do pohybu mladý, elastický a sehraný útok, který postupně přebral odpovědnost za změnu skóre a větší rozbor týmu Vary-ors. Poločasový výsledek 17:7 ve prospěch domácích sliboval nadále otevřenou partii.

Do první třetiny druhé půle se dařilo hostům pokrýt útok domácích, ale nepodařilo se jedenkrát uhlídat roj domácích, který přes několik fází po rozehrání trestného kopu donesl míč do pokladiště v blízkosti „háčka".

Druhá půle i výrazněji odkryla rozdíly v individuálních schopnostech hráčů na obou stranách a přičtená zkušenost na straně Kralupských tak pozvolna navyšovala skóre.

„V průběhu druhé půle jsme kontrovali celkem dvěma položenými pětkami, jednou po trestňáku, jednou ze hry. Konečné skóre utkání 47:17! Nutno podotknout, že aktivita, nasazení, komunikace, počet pětek a týmový duch byly a jsou velkým pozitivem pro náš tým a že je na čem stavět," pochvaloval si závěrem Motýl.

Rarity v týmu RC Vary-ors: Největší / nejmenší hráč celku RC Vary-ors 202 cm / 158 cm, nejstarší / nejmladší 40 let vs. 15 let, potetovaná plocha těla 80% vs. 0%.

RC Kralupy nad Vltavou – RC Karlovy Vary 48:17 (27:7). Body RC Karlovy Vary: pětky Jan Feber, Ošurko, Koscík; konverze Koubek. RC Karlovy Vary: Filipcsik, Postl, Varga, Koscík, Kulajta, Starosta, Hytha, Motýl, Ošurko, Koubek, Nesnídal, Jan Feber, Král, Homolka, Sidelnik, Macek. 

Ragby v Karlových Varech žije!

Zajímavý a přínosný je i pohled zakládajícího člena, který utkání sledoval, a mohl tak porovnat tým „dříve", tedy nesoutěžní, a nyní, tým bojující o ligové body. „Asi nebudu úplně objektivní, ale výkonnost a větší sebevědomí většiny hráčů týmu RC Vary-ors jsou nepřehlédnutelné a už se ani nikdy nemůžou vrátit tam, v jaké vývojové fázi se nacházely ještě před pár lety. Borci dostávají možnost soutěžní konfrontace, jsou si vědomi identity vlastního legitimního týmu pod hlavičkou Vary-ors, drží pospolu a většina z nich už překročila práh periody, kdy zkoušíte být ragbistou k fázi, kdy pro ragby dýcháte a zapomínáte na potřebu, aby o tom byli vaši blízcí a známí se všemi poctami a poplácáváním po ramenou. Většina chlapů už dává pořádnou porci svého ega na oltář společného budování vztahů a týmu. Měl jsem tu čest si se všemi hrajícími hráči RC Vary-ors potřást osobně rukou a prohodit s nimi pár upřímných slov. Ragby v KV žije a to je hřejivý pocit a závazek i pro nás, kteří již stojíme mimo aktivní dění, abychom přispívali i na dálku a vysílali svou energii směrem k tomuto týmu. Přeji jim hodně vytrvalosti a nadšení k naplňování aspirací týmu a ruku v ruce kráčejícího osobního růstu, resp. naopak. K samotnému utkání mohu říci toliko, že ke kvalitě utkání přispěly oba celky a v jistých fázích to byl jiskřící a čistý ragbyový boj, se vším všudy, který vzrušuje a jitří duch bojovníka v každém divákovi. Díky za ten zážitek a hodně zdaru," bilancoval zakládající člen RC Karlovy Vary Jiří Motýl.

Autor: Daniel Seifert

6.11.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení