„Atmosféra je dobře nastavená v tréninku tvrdě pracujeme a plně se připravujeme na Budějovice,“ hlásí před vrcholem sezony z karlovarské kabiny univerzál Patrik Lamanec. Karlovarsko se ve vyřazovacích bojích s Jihostrojem již několikrát potkalo, když v paměti hráčů zůstal zcela jistě mistrovský titul ze sezony 2020/2021, kdy Západočeši přetlačili ve finále extraligy České Budějovice 3:2 na zápasy.

Navíc v základní části dokázalo Karlovarsko Jihočechy dvakrát porazit navíc na jejich palubovce je jako první připravilo o domácí neporazitelnost. „Nebyl to tehdy nejhezčí volejbal,“ vracel se ke skalpu Jihostroje na jeho palubovce Lamanec. Jenže tentokrát půjde o jiný zápas, jelikož play-off je zcela novou soutěží a výsledky ze základní části se před ním mažou. „Play-off je nekompromisní,“ dobře ví Lamanec. „Proto musíme zodpovědně přistupovat k povinnostem na palubovce,“ poukazuje slovenský reprezentant ve službách Varů.

Výhodu domácího prostředí budou mít tentokrát Jihočeši. Právě domácí prostředí je menší výhodou, které týmu dodává potřebné sebevědomí. „Je to výhoda, ale pokud se dostaneme do tlaku, tak se tato výhoda může ztratit,“ vysvětluje Lamanec. „Takže je jen na nás, jak tlak prosadíme, “ má jasno karlovarský univerzál. A právě na body osmadvacetiletého účka budou Vary hodně spoléhat.

A není divu. V závěru základní části se navrátil Lamanec do skvělé formy. „Jsem si toho vědom a těším se na tu zodpovědnost. Doufám, že se na mě tým bude moci spolehnout,“ přeje si Lamanec navázat na parádní závěr základní části. Hodně důležité pro Karlovarsko, jak se bude ve čtvrtfinálové sérii bude, jak čtvrtfinálovou sérii rozehraje. A co bude důležité, aby mohly Karlovy Vary v sérii s Budějovicemi pomýšlet na úspěch?

„Určitě bojovnost! Ta nás musí zdobit celou sérii a myslím si, že s bojovností přichází i sportovní štěstí,“ míní Lamanec. Po čtvrtečním vystoupení čeká Karlovarsko domácí vystoupení, které bude na pořadu v neděli 17. března od 18.00 hodin v hale míčových sportů. „Musíme se soustředit na první zápas, abychom měli dobrý start do play-off a pak na tento výkon mohli navázat,“ doplnil závěrem Lamanec.