Větší zápletku si čeští fanoušci Red Bull Air Race nemohli přát. Hned v prvním závodě nové sezony vyzval karlovarský pilot Petr Kopfstein Martina Šonku. Loni pátý muž celkového hodnocení proti vicemistrovi světa. Karlovarskému pilotovi se ale soutěžní let v Abu Zabí nepovedl a na dovolenou odjíždí s devátým místem. „S devátým místem pochopitelně nejsem spokojený. S ohledem na tréninkové časy a nastavení letadla jsme pomýšleli na páté nebo šesté místo. Bohužel jsme zvolili špatnou linii, respektive stejnou jako vítěz kvalifikace Matthias Dolderer. V závodě se ale změnily podmínky, nefoukal vítr zprava a tam, kde v pátek pomáhal, v sobotu chyběl, takže letadlo ztrácelo energii,” zklamaně popisoval prohru v premiérovém měření českých pilotů v rámci Red Bull Air Race Petr Kopfstein.

Karlovarský pilot Petr Kopfstein skončil v Abu Zabí na deváté příčce.

Už během tréninků a před kvalifikací Kopfsteinův Team Spielberg bojoval s nastavením letadla. Také trať nad Perským zálivem ve Spojených arabských emirátech českému závodníkovi moc nesedí. „Je příliš jednoduchá, nic moc tam nevymyslím,” poznamenal k trati Kopfstein. Do průběžného hodnocení si Petr Kopfstein připsal první dva body, další může získat na konci dubna, kdy se světový šampionát přesune do Francie do Cannes, kde se mistrovství světa na Riviéře poletí poprvé v historii. „Bude to naše Monako,” přeje si úspěch v dalším závodě Red Bull Air Race Kopfstein.

Ambice českého závodníka jsou v sezoně 2018 velké, po posledním závodě v Asii by rád stál v celkovém hodnocení Red Bull Air Race na pódiu. Ve hře je ještě 105 bodů. Kolik z nich bude Petra Kopfsteina? Šampionát zatím vede Američan Michael Goulian, který v Abu Zabí uletěl všem.

Master Class Abu Dhabi 2018:

1. Michael Goulian (USA),

2. Yoshihide Muroya (JPN),

3. Kirby Chambliss (USA),

4. Martin Šonka (CZE),

5. Matt Hall (AUS),

6. Ben Murphy (GBR),

7. François Le Vot (FRA),

8. Mika Brageot (FRA),

9. Petr Kopfstein (CZE),

10. Nicolas Ivanoff (FRA),

11. Juan Velarde (ESP),

12. Cristian Bolton (CHI),

13. Matthias Dolderer (GER),

14. Pete McLeod (CAN).