Přes vedoucího muže šampionátu Matthiase Dolderera sice nepostoupil, ale závod ukázal, že se karlovarský pilot neustále zlepšuje.

 „Jsem šťastný za první body. Na první postup si ještě musíme počkat, ale časy nás utvrzují, že už v Budapešti by to mohlo klapnout. V Čibě jsme si vybrali nováčkovskou daň," bilancoval závod v Japonsku Petr Kopfstein.

Třetí závod Red Bull Air Race v Japonsku poznamenalo počasí. Sobotní kvalifikaci vedení šampionátu z bezpečnostních důvodů zrušilo, jelikož foukal až příliš silný vítr.

Piloti tak v neděli po obědě vlétli do tratě ochuzeni o několik letů mezi pylony a také bez možnosti ovlivnit los závodu. Nastoupili do něj proto podle průběžného pořadí v mistrovství světa.

Pro Petra Kopfsteina to znamenalo, že se o postup mezi osm nejlepších utkal s Němcem Doldererem, suverénem letošního ročníku.

Zkušený pilot, létající v životní formě, nedal Petrovi příležitost vyniknout, jak se to Čechovi podařilo loni ještě v Challanger Cupu, který v Japonsku ovládl. Přesto Petr Kopfstein zaletěl devátý nejlepší čas, což mu přiřadilo první dva body v Master Class.

Druhý český zástupce v Red Bull Air Race Martin Šonka vybojoval v závodě světového šampionátu v Čibě druhé místo a vyrovnal tak své nejlepší umístění v této sérii.

Šonka si do celkového hodnocení šampionátu připíše dvanáct bodů a poskočil na celkové sedmé místo. Čtvrtou zastávkou se nejrychlejší motorsport světa vrátí do Evropy.

Hlavní město Maďarska Budapešť Red Bull Air Race přivítá 16. a 17. července.