Právě na jeho dělový servis budou jeho spoluhráči v souboji Ligy mistrů s Civitanovou hodně spoléhat. Navíc Rejlek se navrátil zpět do české extraligy právě z Itálie, kde oblékal dres Vibo Valentia v Sérii1.

„Rok v Itálii byl krásný, ale zároveň těžký a náročný,“ vzpomíná Filip Rejlek a pokračoval: „Bylo skvělé hrát proti nejlepším hráčům a konfrontovat se s nimi.“

Během italského angažmá mu však volejbalová štěstěna příliš nepřála. „I když jsem byl v sezoně často zraněný, tak jsem byl velmi rád, že jsem si tam mohl zahrát,“ s úsměvem se vracel k italskému angažmá karlovarský univerzál.

Italská Sérii1 patří k nejlepším světovým volejbalovým soutěžím. „Liga byla hodně kvalitní a vyrovnaná a o to mě více těší, že se nám podařilo probojovat do play-off, kde jsme narazili právě na Civitanovu.

Právě italský volejbalový gigant se představí ve středu 19. prosince karlovarským fanouškům. „Máme hodně nabitý kalendář, takže ještě nebyl čas nastudovat soupeře, to budeme až po utkání se Lvy. Na druhou stranu stačí se podívat na soupisku Civitanovy a hned je jasné, že to nebude lehké,“ upozorňoval Rejlek.

A oříšek to bude hodně tvrdý. Civitanova totiž došla v roce 2018 do finále prestižní Ligy mistrů a Karlovarsko, tak bude tvrdit roli papírového outsidera. „Může se stát, že nás soupeř podcení a my využijeme momentu překvapení,“ zasnil se na chvilku Rejlek.

Karlovarsko tak bude muset předvést více než výkon hodný mistra české extraligy, Rejlka nevyjímaje.

„Budu se snažit ve všech činnostech podat maximální výkon, abych týmu pomohl k co nejlepšímu výsledku,“ slibuje Rejlek a přidal: „Je to prestižní utkání, které odehrajeme v domácím prostředí, kde očekáváme velkou podporu našich fanoušků, které nebudeme chtít zklamat.“

Rejlek patří k hráčům, kteří mají v extralize nejvyšší rychlost podání, jež se pohybuje stodesetikilometrovou rychlostí. Jenže italský klub má ve svém středu doslova kanonýry, když jejich podání má razanci podstatně vyšší. „Podání bude létat z italské strany mnohem rychleji, než jsme zvyklí z extraligy, ale věřím, že si poradíme,“ přemítal Rejlek.

Karlovarsko tak čeká zápas roku, kterým vystoupení v nejprestižnější Lize mistrů bezesporu je. „K tomu, abychom uhráli dobrý výsledek, tak budeme muset předvést nadstandardní výkon na samé hranici rizika a někdy i za jeho hranicí. Bohužel jiná cesta není, každé zaváhání, nepřesnost či chybu soupeř okamžitě potrestá. Samozřejmě že úžasné by bylo vyhrát, ale jsem realista. Když budeme držet se soupeřem krok a podaří se nám vyhrát jeden set, tak to také bude úžasné,“ dodal závěrem Rejlek.