Šestnáct let od historicky prvního světového šampionátu nohejbalistů v Košicích se jeho finalisté opět sešli takříkajíc „na místě činu“ v metropoli východního Slovenska. Stejně jako tenkrát byl u toho i nyní Karlovarák Karel Bláha a stejně jako tenkrát si i nyní z Košic odvezl stříbro.

Tradiční mezinárodní turnaj nohejbalových veteránů přilákal o víkendu do Košic dvanáct trojic nejlepších slovenských hráčů minulosti. Kvůli sněhové kalamitě, která šla tentokrát netradičně od jihovýchodu a na Slovensko přišla dříve než k nám, odřekli na poslední chvíli účast Rumuni a Maďaři.

Mezinárodní punc tak turnaji dodali Bláha se vsetínským Zgarbou. V trojici s bývalým slovenským reprezentantem Markem Novosadem z Hlohovce prošli turnajem bez ztráty kytičky až do finále, kde na ně čekali mnohonásobní šampioni Slovenska, Evropy i světa Ivanecký, Bertko a Forrai.

Na dvorcích se tak sešli hned čtyři hráči, kteří proti sobě stáli v Košicích ve finále mistrovství světa před 16 lety. A opět se radovali Slováci a na sestavu vedenou Karlem Bláhou zbylo opět „jen“ stříbro.

Stejně jako v roce 1994, kdy Ivanecký, Bertko a Forrai (se střídajícími Žigalou a Gábrišem) v boji o historicky první titul mistrů světa ve trojicích udolali českou reprezentaci ve složení Bláha, Hošek, Ungermann, Fritz a Suchý.