Mladíček Ota Řezanka opanoval v kategorii žáků turnaj v Praze a poté dosáhl na triumf i na turnaji v Uherském Hradišti. V celkovém pořadí, kdy seriál v šermu kordem čítá sedm turnajů, je nyní Řezanka na skvělém druhém místě těsně za Jakubem Michkem z SC Praha, na kterého už ztrácí jen patnáct bodů.

Pokud bude Ota pokračovat v nastaveném tempu, má zaděláno na celkové vítězství v českém poháru, který končí mistrovstvím republiky v červnu. Do elitní desítky se probojoval také jeho klubový parťák Tomáš Vaněk, který v Praze skončil třetí, v Uherském Hradišti pak osmý.

V Praze skončil na devátém místě další člen karlovarské Lokomotivy Jiří Všetečka, ten je třetí do družstva, které si brousí zuby na turnaj družstev na červnovém mistrovství republiky. Vidět byl také Martin Rubeš, který si připsal na konto triumf na Lázeňském poháru a také na turnaji v Písku. O víkendu navíc Rubeš hájil barvy české reprezentace na Světovém poháru ve Vancouveru na turnaji družstev v kvalifikaci na letní olympijské hry v Paříži.

Šermířům Česka se dařilo, když si připsali na účet čtyři výhry a jednu prohru, celkově skončili pátí. Díky získaným bodům se posunuli na deváté místo v pořadí zemí, které zaručuje účast na olympiádě. Českou reprezentaci však čekají ještě dvě vystoupení ve Světovém poháru, ve kterých budou usilovat o udržení této pozice.