Strakonice, momentálně devátý celek tabulky, v jehož řadách lze naleznout například ještě v loňské sezoně rozehrávačku Lokomotivy Irenu Vrančič, budou chtít stejně jako karlovarská děvčata v utkání uspět. „Je to tým, se kterým bychom měli hrát vyrovnanou partii. Naším cílem bude eliminovat základní pětku hráček, která společně dává v utkání okolo šedesáti bodů. Hráčky z lavičky pak první pětici doplňují jen několika málo body," říká na účet jihočeského celku nový trenér Lokomotivy Ludovít Smačko.

Cílem karlovarských děvčat je bodový zisk. „Hlavně musíme podat takový výkon, který by mohl přinést konečně nějaký bodový přínos v záchranářských bojích. Doufám, že se dokážeme střelecky prosadit a konečně všechna děvčata předvedou všechno, co je v jejich silách," přeje si Smačko.

Pokud vše dobře dopadne, odcestuje s týmem do Strakonic i nová posila na postu rozehrávačky Ariel Thomas. „Momentálně se řeší administrativa. Doufám, že vše proběhne včas a budeme ji moci nasadit do utkání. Během tréninků nám Ariel ukázala, že umí být jak koncovým hráčem, tak tím nahrávajícím. Je to dívka, kterou jednak potřebujeme a o které si myslím, že dokáže náš celek rozhýbat a rozstřílet," dodává Smačko na závěr.