„Rozhodně to proti nim nebudeme mít jednoduché, protože udržet přihrávku s tak dobře servírujícím týmem pro nás bude hodně těžké,“ má jasno kapitán VK ČEZ Karlovarsko Lukáš Ticháček. Nejlepší tým loňského ročníku české extraligy tak v základní fázi soutěže narazí výhradně na mužstva, která v posledních patnácti letech Ligu mistrů alespoň jednou ovládla. Jednou byl dokonce sám přitom, když v roce 2007 pomohl k titulu německému Friedrichshafenu.

O čtyři roky později zase nastoupil proti pozdějším šampionům z Trenta, tehdy s Janem Štokrem v sestavě. „Že jsem hrál před deseti lety proti Trentu a Drobkovi (pozn. red. – přezdívka Jana Štokra), to si vážně nepamatuju, omlouvám se,“ smál se zkušený nahrávač.

„Jinak jsme teď viděli zápas Trenta proti Dynamu Moskva v té kvalifikaci, oni je úplně rozstříleli. Každého svého soupeře tlačí výborným servisem, mají dobrého nahrávače a opírají se především o účko (pozn. red. – univerzála) Abdela-Azize.“

close VK ČEZ Karlovarsko. info Zdroj: Deník / Daniel Seifert zoom_in

Volejbalisté Karlovarska zakusí Ligu mistrů podruhé v historii klubu, do soutěže se vracejí po dvou letech. Tentokrát ale nastoupí v extrémně těžké pozici, poté co jim vládní nařízení znemožňuje užívat vnitřní sportoviště. S nejlepšími týmy planety se tak budou měřit po dlouhých týdnech hrubě nedostatečné přípravy. „Podmínky máme teď nejhorší, protože všichni v Evropě ligové soutěže ještě hrají,“ srovnal Ticháček, který se chystá na svou dvanáctou sezonu v Lize mistrů.

„My v tuhle chvíli už tři týdny nemůžeme do haly, a to nás znevýhodňuje, ať víme termíny, nebo je nevíme.“

Termínová nejistota ale zasáhla i samotnou Ligu mistrů. Evropská volejbalová konfederace CEV pod vlivem událostí okolo pandemie koronaviru stále nerozhodla o formátu hlavní soutěže. S velkou pravděpodobností ale dojde ke změně klasického modelu „doma-venku“, který nahradí systém turnajů. Je tedy možné, že se volejbalová Champions League do Karlových Varů letos vůbec nepodívá.