Mezi 103 startujícími kadety samozřejmě nesměl chybět karlovarský Martin Rubeš (na snímku), kterého vítězství v předchozím turnaji EP ve francouzském Chalons stavělo do role favorita nejvyššího kalibru.
„Konkurence se v Kodani sešla vynikající, před turnajem bych asi bral jako úspěch umístění v osmičce," přiznal šéftrenér karlovarských kordistů a otec úspěšného kadeta Martin Rubeš starší. „Jenže to, co Martin předvedl, bralo dech! Do osmičky proklouzl velmi lehce a to, co tam předvedl, se nedá nazvat jinak než velkolepá show. Ve čtvrtfinále porazil Němce Brauma 15:10, v semifinále Brita Stteda 15:12 a ve finále si poradil s reprezentantem Švédska Stymnem 15:12 a potřetí ve své kariéře ochutnal pocit vítězství v turnaji Evropského poháru," líčí cestu svého svěřence a potomka Rubeš.
Vítězství v Kodani vyneslo Martina ze 2. místa do čela průběžného pohárového pořadí. Žebříček vede se 196 body a na aktuálně druhého Maďara Banyaie má náskok 46 bodů. Do konce seriálu EP už zbývají jen tři turnaje, v lednu Bratislava a v únoru Göteborg a Krakov, a vůbec by nebylo marné, kdyby si Martin na nich vedl stejně úspěšně, jako v Chalons a Kodani.