RUGBY CLUB KARLOVY VARY 2015/2016
Pavel Dimo (1985, pilíř), Jakub Feber (1991, tříčtvrtka, útokovka), Jan Feber (1998, tříčtvrtka, vazač), Lukáš Filipcsik (1985, pilíř), Vlastimil Hanzl (1982, tříčtvrtka), David Herman (1996, křídlo), Daniel Homolka (1983, rváček, křídlo), Marek Hytha (1986, tříčtvrtka, rváček), Jakub Janovský (1992, tříčtvrtka, rváček), Josef Klapka (1989, mlynář), Patrik Klán (2000, křídlo), Jan Koscík (1985, druhořadník, vazač), Milan Koubek (1996, útokovka), Michael Köpp (1982, druhořadník), Tomáš Köpp (1988, tříčtvrtka, rváček), Tomáš Lukš (1977, křídlo), Jiří Macek (1998, tříčtvrtka, křídlo), Tibor Minca (1985, druhořadník), Lukáš Minařík (1997, křídlo), Jaroslav Nesnídal (1999, křídlo), Daniel Novotný (1994, druhořadník), Dimitrij Ošurko (1987, mlýnovka), Jevhenij Ozhirskij (1990, pilíř), Jan Popadinec (2000, křídlo), Alexandr Postl (1985, pilíř, mlynář, druhořadník, kapitán týmu), Artur Regieta (1991, pilíř, mlynář), Jakub Resa (1985, mlynář), Denys Sidelnyk (1989, křídlo, zadák), Vojtěch Starosta (2001, rváček, vazač), Dominik Trapp (1999, křídlo, zadák), Vladimír Tutoky (1979, rváček), Pavel Varga (1986, pilíř, druhořadník), Josef Veverka (1981, pilíř), Martin Žák (1998, křídlo), Ondřej Žižka (1991, zadák).
Střídavé starty
RC Plzeň: Jiří Hagan (1989, vazač), Zdeněk Kulajta (1976, druhořadník), Miloslav Mazanec (1985, útokovka), Antonín Novak (1953, tříčtvrtka); RK Petrovice: Clément Bachet (1983, mlýnovka, útokovka), Filip Král (1990, tříčtvrtka, rváček), Luboš Michalička (1974, tříčtvrtka, útokovka), Václav Šamárek (1994, tříčtvrtka, rváček); RC Zlín: Jiří Motýl (1975, útokovka, zadák); RC Praga Praha: Ondřej Hanák (1988, rváček).
Trenér: Antonín Slavík (1990)

„Tou největší změnou je osamostatnění týmu, kdy byla ukončena spolupráce s RC Rakovník, kde většina kádru přes dva roky hrála. Z toho důvodu se vedení RC Karlovy Vary, po domluvě s hráči, rozhodlo pro zásadní krok v historii klubu, a to přihlášení klubu do druhé rugbyové ligy. S tím souvisí mnoho povinností a závazků. Velkých změn doznává hřiště v areálu SKP Hvězda, kde se postavila háčka, branková konstrukce pro rugby," popisoval na úvod za RC Karlovy Vary kapitán Alexandr Postl.

Změny se však nevyhnuly ani kádru, kdy se pod taktovkou kouče Slavíka zapojili do rugbyového klání nadějní mladí hráči. „Velkým pozitivem je pozice stálého trenéra, které se ujmul zdejší rodák Antonín Slavík, jenž momentálně hraje v Praze za tým Slavie. Jeho tréninky, přístup a rady se velmi osvědčily na jaře, hlavně při turnajích sedmičkové série, a tým doufá, že tento trend bude pokračovat i nadále. Soupiska týmu se obohacuje hlavně o mladé hráče, jejich chuť do hry a nadšení se projevily na jaře, kdy se velmi podíleli na postupu klubu do divize B v sedmičkovém rugby. K většímu zájmu o rugby dochází teď hlavně díky probíhajícímu mistrovství světa v rugby v Anglii. To se projevilo už tím, že během posledního měsíce se na trénincích objevilo pět nových hráčů. Soupisku týmu se podařilo stabilizovat na počet 35 lidí. Významnou ztrátou je odchod dvou zkušených útočníků Jiřího Motýla, který přestoupil zpět do Zlína, a Filipa Krále, ten přestoupil do Petrovic, kde se stal stabilní oporou zdejšího extraligového týmu. Oba dva si naštěstí domluvili střídavé starty a našemu klubu občas vypomůžou," podotkl ke změnám v kádru Daniel Homolka, rváček a křídlo karlovarského klubu.

Díky úspěšnému vystoupení na beach rugby v Praze a postupu v sedmičkách byla navázána spolupráce s extraligovým týmem RK Petrovice. Zkušenější hráči z Varů dostávají možnost zkusit si nejvyšší rugbyovou soutěž v České republice, a méně vytížení hráči z Petrovic se udržují v zápasovém rytmu za tým Karlových Varů. „Další hráči, kteří se připojili do týmu, jsou hráči Plzně, bohužel to je nejčastější problém mimopražských týmů. Zdejší klub neměl dostatek hráčů na odehrání celé soutěže, takže většina hráčů si domluvila střídavé starty v týmech Varů, Rakovníku nebo Slavie Praha," ohlédl se Postl.

Po dvou utkáních na hřištích soupeře v rámci nového ročníku 2. ligy na hřištích soupeřů čeká RC Karlovy Vary v letošním ročníku domácí premiéra.
„Bohužel obě utkání se nám moc nevyvedla, první utkání proti RC Jimi Vyškov B prohrál tým 74:7 a druhé proti RC Slavia Praha B tým taky prohrál, tentokrát poměrem 76:5. Na prohrách týmu se podepsaly tři faktory. První je jasný už z názvu, neboť obě mužstva jsou rezervními týmy extraligových týmů. Druhým problémem, se kterým se budeme bohužel potýkat celou sezonu, je nezkušenost mužstva. Ta se projevuje hlavně při pohybu po hřišti a řešení herních situací. Třetím problémem byly vstupy do utkání, kdy jsme nechali někdy až snadno soupeře položit pětku a tím ho uklidnit," rozebíral odehraná utkání Homolka a hned přidal: „Na druhé straně je třeba ovšem hledat i pozitiva. A těch je zde několik – potěšil nás přístup mladých hráčů, kterým nedělá problém silová hra soupeře a nebojí se skládat, a úspěšně skládají, hráče, kteří mají mnohdy i o 20 kilo víc. Další plusem je, že tým i přesto, že nastoupil proti silným soupeřům, pokaždé dokázal položit pětku a hlavně neinkasoval potupných 100 bodů. Dalším kladným bodem je snaha týmu položit pětku, i když už bylo o výsledku zápasu dávno rozhodnuto a běžela poslední minuta zápasu."

V neděli 11. října tak čeká Karlovaráky domácí premiéra, kdy na hřišti SKP Hvězda Karlovy Vary budou hostit od 15.00 hodin v rámci II. ligy v roli soupeře spřátelený klub RC Rakovník. „Předně slova o spřáteleném klubu platí jen mimo hřiště, na hřišti si nic nedarujeme. Navíc rugbyová komunita v Čechách je velmi malá a většina klubů se snaží si vzájemně pomáhat a vyjít vstříc. Vzhledem k poslednímu zápasu proti danému soupeři, který proběhl v červnu zde ve Varech, chceme jediné. Výhru za pět bodů – čtyři body za výhru a bonusový bod za 4 položené pětky. Zároveň chceme potvrdit, že s daným soupeřem doma neprohráváme – výhra 29:17 a remíza 25:25. Ovšem soupeře nesmíme v žádném případě podcenit, během dvou společných sezon jsme poznali jejich přednosti i slabiny. Dalším přáním je, aby se nikdo z hráčů nezranil, neboť při posledním vzájemném utkání se nám zranili tři zkušení hráči, což se projevilo na hřišti, kde tým nedokázal udržet nadějný výsledek 25:5 a jen remizoval," upozorňuje Postl.

Zabijáci v barvách RC Karlovy Vary budou tradičně spoléhat na věrné fanoušky, které zároveň na domácí druholigovou premiéru zvou v hojném počtu.
„Těšíme se na fanoušky a jejich povzbuzování, neboť jejich podpora a zájem nás velmi těší a pomáhala nám v předchozích utkáních zde ve Varech. Čímž jim už předem děkujeme za to, že dorazí a podpoří nás. Z hlediska hry a taktiky to bude asi typické ostrovní rugby, tj. s velkým množstvím kontaktu a skládek. Tím, že v našem týmu je hodně mladých a rychlých hráčů, se budeme snažit využít těchto jejich předností – tato taktika se osvědčila v posledním zápase proti Rakovníku. Hlavně chceme všem lidem v Karlových Varech ukázat, že se každým rokem a zápasem zlepšujeme a tím nalákat do našeho týmu nové hráče," dodal závěrem karlovarský Homolka.