Závody se uskuteční na revíru Vojkův rybník poblíž Božičan. Závod je vypsán pro dvě věkové kategorie. V první se představí společně dospělí a dorost. Dorostenci pak ve věku od 15 do 18 let. Ve druhé kategorii budou soutěžit v rybářském umu děti do 15 let.

Startovné zůstalo opět lidové, 100 korun zaplatí dospělí, 50 korun dorostenci a děti mají startovné zdarma. Podmínkou startu na oblíbených závodech je členství v ČRS a platný státní rybářský lístek.

Zápis se uskuteční v sobotu 12. června od 5.00 hodin ráno na hrázi Vojkova rybníku. Start závodu je v 6.00 hodin, a konec je v 11.00 hodin. Rozmístění soutěžících u vody bude určeno losem u prezentace. Pořadatelé upozorňují, že počet startovních míst je omezen.

Taktéž ČRS MO Božičany upozorňuje, že po dobu konání závodu bude revír pro ostatní rybáře mimo soutěžících uzavřen. Na ceny se pak může těšit deset nejlepších rybářů, kteří budou odměněni věcnými cenami. Na cenu se však může těšit i největší úlovek. Dále pak budou vyhlášena i další ocenění.