V jediném čtvrtfinálovém utkání na palubovce soupeře útočil s mimořádnou úspěšností třiasedmdesáti procent a dovedl Karlovarsko k hladké výhře v Liberci.

Florbalisté Varů okusí příští sezonu nástrahy Superligy.
Velká euforie, úžasné, popisoval trenér Varů své pocity po postupu do Superligy

Teď stojí muž velkých zápasů Lukasz Wiese před ještě větší výzvou, semifinálovou sérií s Aerem Odolena Voda. „Pokud budeme hrát, co umíme, nechá mě to v klidu,“ poukazoval polský bohatýr ve službách Karlovarska před dnešním úvodním duelem semifinálové série, která odstartuje v hale míčových sportů ve 20.15 hodin.

Lukaszi, co rozhodlo o vaší výhře v sérii s Libercem?

Samozřejmě síla celého týmu. Každý hráč přispěl k vítězství velkým dílem.

Jak důležité bylo, že jste čtvrtfinále zvládli už ve třech zápasech?

Velmi důležité. Byly to pro nás velice těžké zápasy. Pořád si myslím, že Liberec je tým pro semifinále. Smůla chtěla, aby byli před čtvrtfinále na osmém místě. Výhra ve třech zápasech nám dala chvíli k odpočinku a čas, abychom se dobře připravili na semifinále.

Měli jste v plánu během týdenní pauzy nějaký teambuilding?

Samozřejmě že ne. Čas na teambuilding a další zábavu skončil.

O extraligové finále si zahrajete s Odolenou Vodou. Přáli jste si ji víc než Příbram?

Každý z nás ví, o co hraje. Všichni jsou motivováni, chceme postoupit dál. Jsme lepší tým, ale ještě to musíme ukázat na hřišti.

Oba vzájemné zápasy v sezoně jste vyhráli, ale prakticky všechny sety byly vyrovnané. Vybavujete si ty souboje?

Pamatuji si všechny zápasy proti Odolce od samého začátku, co hraji v České republice. Každý zápas byl na ostří nože. V této sezoně jsme odehráli hodně těžkých zápasů a i díky nim jsme připraveni na semifinále.

Co v semifinálové sérii povede k úspěchu?

Myslím, že bude důležité, aby se nehrálo dlouho vyrovnaně, aby set nepostupoval jen bod po bodu, takový vývoj pro nás může být velmi nebezpečný. S námi není snadné vyhrát žádný zápas, a aby Odolena Voda postoupila dál, musí vyhrát třikrát. Pokud budeme hrát, co umíme, nechá mě to v klidu.