Před utkáním jste říkal, že každý uhraný bod pro vás bude úspěchem, jak jste tedy spokojený?
Výsledek vypadá krutě. Částečně jsem spokojený s výkonem svého týmu, s tím, že jsme hráli svůj volejbal a nesklouzli do řešení situací způsobem, který nám není vlastní. Na druhou stranu v utkáních s takovým soupeřem musíte předvést něco navíc, hrát s větší odvahou a to se nám až tolik nedařilo.

Zaksa patří ke světové špičce, což i v utkání potvrdila, když dominovala nejen na servisu, ale také na bloku. Byl rozdíl mezi hráči až tak veliký?
Řekněme, že Zaksa je top evropský tým a svou výkonnost potvrdila. Je teď na nás, abychom ty rozdíly ve výkonech mezi námi a soupeři postupně minimalizovali a ukázali na hřišti ještě víc.

Vsázeli jste na dělový servis a smeče Filipa Rejlka, ale tomu se tentokrát příliš nedařilo, plně ho však nahradil Marek Zmrhal. Jak byste hodnotil vystoupení obou hráčů?
Marek odehrál slušný standard, dokázal se přizpůsobit levelu, v jakém se zápas odehrával, a jako jeden z mála je i po fyzické stránce schopen těmto soupeřům konkurovat. Filip začal slušně, ale postupně uvadal a čekal bych od něj větší vůli se takovému soupeři postavit čelem.

Během hry jste zapojil i mladíky, kteří si tak v nejprestižnější soutěži odbyli premiéru, jak jste s jejich výkony spokojen?
Mladíci jako obvykle svou úlohu splnili. Je pro ně velice důležité si takové zápasy prožít a získané zkušenosti využít k dalšímu sebezdokonalování a porovnat, co jim do evropského top levelu ještě schází.

Měli jste také možnost využít několikrát ´jestřábí oko´…
Jestřábí oko je nejen pomoc pro trenéry, ale i pro rozhodčí. Volejbal se jako hra zrychluje a někdy je opravdu těžké pouhým okem postřehnout drobné teče či dopad míče. Proto tuto technologii vítám.

Využil jste stoprocentně během utkání všech time-outů, na to asi nejste z extraligy zvyklý?
To zase ne. I v lize je spousta setů či zápasů, kdy je pro nás stav nepříznivý, a tak si time-outy brát musím.

Na čem tedy budete muset před dalším zápasem v Lize mistrů zapracovat?
V první řadě nás čekají těžké ligové zápasy, na které se musíme připravit, a poté se připravíme na Ligu mistrů. Musíme ještě víc přidat na agresivitě, uvědomit si, že míč, který by v jiném zápase znamenal bod, v Lize mistrů bodem končit nemusí a následně být připraveni důsledně bránit protiútok soupeře.