„S kluky si píšeme, s trenérem si občas zavolám, abych byl v obraze já i on, a s vedením klubu jsem také v kontaktu,“ prozradil služebně nejstarší hráč Karlovarska, který bude v lázeňském klubu absolvovat již desátou sezonu.

Dane, čeká vás jubilejní desátá sezona v Karlovarsku. V čem by měla být výjimečná?

Zní to hrozivě, desátá sezona. Doufám, že bude zlatá. V tom by byla krásně výjimečná.

Kádr se ze dvou třetin obměnil, přišla i zcela nová trojice trenérů. Za jak dlouho si podle vašich zkušeností celý tým „sedne“?

Já věřím, že to nebude trvat dlouho. Protože jsem momentálně s národním týmem, hovořil jsem s trenérem telefonicky. Všechno má promyšlené a připravené.

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko.
Byl to skvělý první týden, řekl ke startu přípravy Sketcher, kouč Karlovarska

Někdy ale bývá výhoda, když se tým sehrává až během sezony, a tak může forma vygradovat v pravý čas?

Je fakt, že vícero kluků si momentálně plní povinnosti s národními týmy, takže nám ani nezbude nic jiného než se sehrát až v průběhu roku. Sezona se však rozhoduje v play off a do toho budeme mít spoustu času.

Extraligové mužstvo Karlovarska zahájilo přípravu bez tří reprezentantů. Jaký je to zásah do tréninkového procesu?

Klíčová je absence prvního nahrávače, kde je potřeba, aby se sehrával s novými hráči, ale jak jsem říkal, sezona bude dlouhá a čas na souhru ještě bude.

Vy sám jste v přípravě národního týmu na mistrovství Evropy a následnou olympijskou kvalifikaci. Jak jste v kontaktu se spoluhráči z Karlovarska?

S kluky si píšeme, oni mě informují o průběhu přípravy. S trenérem si občas zavolám, abych byl v obraze já i on, a s vedením klubu jsem také v kontaktu. Snažím se být přítomen aspoň virtuálně.