Bojovníci ze Sokolovska se tak nejen na soutěžích prezentují v bojových kategoriích shidokan karate, grapling, MMA, thaiboxu a kickbox.
Hlavní postavou klubu je vedoucí a trenér týmu A Václav Kolář, který je držitelem 1. DANU. Jeho zástupcem a současně trenérem B-týmu je Pavel Pilný, který je držitelem 2. Kyu.

Chodováci sází na mládež, a v posledních letech se jim důvěra v mladé bojovníky řádně vyplácí. Ti totiž o sobě dávají hodně vědět, a to nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí, a to pod taktovkou kouče dětí a mládeže Jaroslava Kalfáře, který je stejně jako Václav Koláč držitelem 1. DANU.

V současnosti má základna klubu šedesát členů všech věkových kategorií. Trénuje se v tělocvičně 2. ZŠ v Chodově, a to třikrát až pěkrát týdně.
Chodováci, jak bylo řečeno, se pravidelně účastní republikových i zahraničních podniků. Mezi největší úspěchy chodovských Samurajů patří zisk dvojnásobného vicemistra Evropy v shidokan karate a vítěze Ekobene ligy v thaiboxu ve váze do 71kg v podání Pavla Pilného.

Mladší členové se mohou pochlubit vítězstvími z mistrovství Německa, Polska či Maďarska. K tomu můžeme připočíst nespočet desítek titulů na MČR v kyokushin karate, allkampf-jitsu a kick-boxu. „Cvičení v klubu není jen o soutěžích, cvičí s námi i lidé, kteří chtějí zlepšit svou fyzičku a svou fyzickou a psychickou odolnost," poukazoval vedoucí klubu Václav Kolář.

Klub tak nejen pro bojníky, ale také zájemce z řad veřejnosti rozjel projekt Shido Cross Fit Box. „Tento projekt naplňuje myšlenku začít sportovat, překonat sami sebe a jít do všeho naplno. Bylo zde zkombinováno Shidokan Karate s cviky, které procvičí celé tělo, nejen s vlastní vahou, ale i s oblíbenými kettlebell, TRX, BOSU," vysvětloval Kolář.

V chodovském klubu se soustředí již od nejmenších bojovníků na tradiční výchovu karate. „Tradiční výchova karate učí být skromný, nepovyšovat se nad ostatní a být odolný v útrapách běžného života. Když to vše shrnu, tak funguje jako tým a ve všech situacích," pochvaloval si Kolář. Velkou radost nejen jemu dělají ostřílení borci v trikotu Samurai Fight Clubu, kteří se svými výkony probojovali do české reprezentace Czech Shido Teamu, a to Pavel Pilný, Jan Kolář, Jana Petříková, Pavel Jelínek.

„Pro nás je to velmi dobrá vizitka, že jsme se vydali správnou cestou, a že svou práci děláme dobře. Zájemci o tyto sporty nás také najdou na facebooku na stránkách pod názvem Samurai Fight Club, kde se mohou v případě zájmu dozvědět potřebné informace. K dispozici mají zájemci o bojové sporty i mailovou adresu: samurai-fight-club@seznam.cz nebo tele. číslo: 604 965 358," dodal závěrem Kolář.

Mladí Samurajové se v trikotu repre v hlavním městě neztratili

O víkendu si dva bojovníci Samurai Fight Clubu Chodov Jan Kolář a Jana Petříková odskočili do hlavního města plnit reprezentační povinnosti v Czech Shido Teamu. Ten se zúčastnil prvního kola z celkových čtyř v rámci SAP ligy v kickboxu.

V prvním kole ligy bylo na pořadí více než sto padesát zápasů v disciplínách kickboxu, a to lightcontacktu a kicklightu. V kategorii mladších žáků se představil v reprezentačním dresu v kategorii do 42kg Jan Kolář, který se představil v disciplíně lightcontacktu, ve které se probojoval ve své premiéře až do finále, kde podlehl po velkém boji na body Vetešníkovi, který už okusil několikrát celkové vítězství v rámci této ligy. Navíc je několikanásobný mistr světa a mistr České republiky.

Proti favorizovanému soupeři však podal Kolář parádní výkon a skončil na druhém místě. V kategorii kicklightu prohrál Kolář v boji o finále.
„V tomto duelu rozhodl nedostatek zkušeností v této disciplíně, to však napravil Honza v boji o třetí místo, které vyhrál," poukazoval trenér Václav Kolář.
Poté na scénu vystoupala Jana Petříková, která nastoupila v kategorii mladších žákyň do 37kg. V disciplíně kicklightu nastoupila proti Vackové, tedy proti loňské vítězce. S tou prohrála v boji o finále těsně na body a nakonec skončila na třetím místě.

V disciplíně lightcontacktu se probojovala Petříková až do finále. „Ve finále se opět utkala s Vackovou, která zúročila své bohaté zkušenosti a Janička si odvezla skvělé druhé místo," chválil svou svěřeňkyni Kolář. Chodováci ve službách reprezentace budou svá umístění z Prahy obhajovat ve druhém kole SAP ligy, které bude na programu v květnu opět v hlavním městě.

Staňte se také vy součástí sportovního seriálu Deníku

Karlovarský deník, redakce sportu přichystala pro mládežnická družstva nejen z Karlovarska zbrusu nový seriál, a to Deník fandí mladému sportu, ve kterém bude postupně po třicet týdnů představovat sportovní naděje nejen z našeho regionu, a to formou plakátu mládežnického družstva a také článku, ve kterém vám klub představíme. Zapojit se však do jedinečného projektu můžete i vy. Stačí kontaktovat sportovní redakci Karlovarského deníku na mailové adrese: daniel.seifert@denik.cz, kde vám budou sděleny potřebné informace. Těšíme se na spolupráci s vámi a věříme, že tímto projektem podpoříme sportovní naděje vašeho klubu v cestě za úspěchy.