Na mezinárodní scéně se představila desítka samurajů, která se statečně prala v silné konkurenci, na německých hrách se totiž představili například zápasníci z Německa, Rakouska, Švýcarska, Afghánistánu či exotické Indie. Jako první naskočilo do bitev reprezentační trio ve složení Johny Kolář, Kryštof Schwarz, Hanka Schwarzová.

„Johny vstoupil do světa mužů ve váze 75 kg na evropské scéně ziskem zlata a dvou stříbrných medailí a získal pás šampiona,“ chválil si trenér Samurai Fight Clubu Václav Kolář první přísun cenných kovů, které jeho svěřenec vybojoval v disciplínách kickboxu a MMA.

„Kryštof si vyzkoušel v juniorech kategorii Open a zvítězil v kicklightu. V MMA a lightcontactu pak získal bronz,“ přiblížil Kolář další skvělé vystoupení své družiny. „Hanka porazila exotickou soupeřku v kicklightu i lightcontactu a dosáhla na dvě zlata,“ podotkl ke dvěma zlatým plackám kouč Samurai Fight Clubu.

Sharks budou hostit ve druhé finálové bitvě v KV Aréně Zlín.
Para hokejisté SKV Sharks budou válčit v KV Aréně o mistrovský titul

To ale nebylo ze strany klubu z Karlovarského kraje vše, do sbírky přispěla i nová generace premiérovými cennými kovy. „Kryštof Baranec, Maxim Dobei, Jan Michalec i Arnošt Hüttl v nejobsazenějších kategoriích v U13, v eliminacích porazili své soupeře, kteří byli určitě zkušenější, ale kluci se nedali,“ upozorňoval Kolář na srdnatý výkon svých svěřenců.

„Maxim navíc získal ocenění od rozhodčích, boxerky šampiona za top zápas turnaje,“ narážel Kolář na další ocenění, které přibylo do sbírky Samurai Fight Clubu. V trikotu klubu ze západu Čech se však neztratily ani dívky, Veronika Dobiášová i Leontýna Pfeifer získaly exkluzivní pás za výkon turnaje v lightcontactu.

„Veronika vybojovala zlato a Leoš stříbro a bronz v kick᠆lightu. Kamila pak vybojovala v kicklightu také skvělé stříbro,“ pokračoval Kolář ve výčtu úspěchů. Druhý den přišel na řadu Kata team. Při své premiéře Leontýna Pfeifer vybojovala stříbro v kategorii bílé až zelené pásy. Skvělou katu a perfektní výkon předvedla Kamila Hermanová, která zvítězila a získala zlato v kategorii modrých až černých pásů. Po těsné prohře s rakouskou soupeřkou v medailovém rozstřelu pak brala Veronika Dobiášová bronz.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Mistři z lázní se na první bod nadřeli, Brno sestřelili až v pátém setu

„První reprezentační výjezd v letošním roce dopadl výborně, skvělá sestava zkušených reprezentantů a nových nadějí ukázala, že se v Evropě neztratíme,“ těšilo závěrem Koláře.