Do utkání vstoupili baníkovci, jak se sluší a patří, aktivně. I přes dobře bránící domácí si vypracovali několik stoprocentních šancí, ale v první třetině se jim nepodařilo přes výborného Stahla v řisutské kleci prosadit. „Začali jsme solidně, s řadou jasných gólových příležitostí. Zároveň jsme ale dělali maličkosti ve hře, které nemůžeme dělat v závěru sezóny,“ řekl k první dvacetiminutovce kouč Baníku Karel Mlejnek.

Druhá třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Hosté šli ve 23. minutě do vedení zásluhou Švece, domácí ve 33. minutě srovnali Kučerou. Jednobrankový náskok vrátil Sokolovu ve 37. minutě Vrána – 1:2. „Ve druhé části jsme s vypětím všech sil ustáli řadu oslabení,“ upozornil trenér Baníku.

Ve třetí třetině hosté přidali další dvě branky, v 51. minutě se prosadil znovu Vrána a na konečných 1:4 upravil v 55. minutě Kovařík. „Závěrečnou třetinu jsme zvládli nejlépe z celého utkání, a proto jsme si odvezli tři body, které se díky výkonu soupeře, jenž v průběhu sezóny udělal velký progres a usiluje o play-off, nerodily vůbec lehce,“ zakončil hodnocení Karel Mlejnek.

V sobotu jeho svěřenci nastoupí doma proti Dvoru Králové. Úvodní buly je na programu tradičně v 17.30 hodin.

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2).
Branky: 32:10 Kučera (Kos, Krpata) – 22:45 Švec (Vracovský, Vodička), 36:21 Vrána (Vracovský), 50:57 Vrána (Šik), 54:52 Kovařík (Kuběna, Vrána).

Sokolov: Fečo – Přindiš, Vodička, Tomeček, Šik, Pajk, Michálek, Přibyl – Rohan, Vracovský, Švec, Kuběna, Kovařík, Zadražil, Hruška D., Vrána, Čurda, Čejka, Trapl, Hotěk, Stříbrný. trenéři: Mlejnek, Mensator. (skr)