Po sobotních závodech dětí a hobby triatlonistů v neděli přišel na program zlatý hřeb dvoudenního klání v olympijském triatlonu, a to European Cup žen a také mužů. V nedělním dopoledni ITU Evropský pohár v kategorii žen vyhrála přesvědčivým výkonem nasazená jednička, Slovinka Mateja Šimicová, před Australankou Ashlee Baileyovou a Francouzkou Anne Tabarantovou.

Plaveckým tratím a osmnáctce žen dominovala hned po startu dvojice Gaia Peronová a Rahel Küngová, která se usídlila na čele až do zhruba dvacátého kilometru cyklistiky. Vedení poté převzala dobře spolupracující sestava Šimicová – Baileyová, které si to rozdaly o vítězný pohár.

„Moje vítězství je dárek k synovým čtvrtým narozeninám. Změny v plavecké části mi příliš nevyhovovaly. Kolo díky výborné spolupráci s Ashlee mi opravdu jelo a měla jsem čerstvé nohy pro běh," pochvalovala si v cíli vítězka Mateja Šimicová. Triatlonový svátek vyvrcholil v 15.00 hodin, kdy na programu byl závod mužů. Celkem se v této kategorii představilo sedmatřicet triatlonistů z evropských či zámořských států. Nejrychlejší čas předvedl na 1,5 km dlouhém plaveckém úseku Raoul Shaw z Francie.

„Věděl jsem, že dostatečným náskokem v plavání si mohu pojistit dobrou pozici pro zbytek závodu. Podařilo se mi ji udržet i do poslední běžecké části. Pak už to bylo relativně jednoduché," odtajnil svou taktiku Raoul Shaw.

Karlovarské publikum užasle sledovalo strhující finiš Bryana Keaneho. Irský závodník se totiž během závodu posunul až na stříbrnou příčku. „Kdyby byl závod o dva kilometry delší, myslím si, že bych Raoula předběhl," podotkl v cíli sympatický Ir.

Díky výbornému běžeckému výkonu se na třetí místo posunul Španěl Vicente Hernandez. České barvy v mužské kategorii hájili Tomáš Kroupa a David Kuchařík. Druhý jmenovaný si vylepšil loňskou pozici na osmnácté místo. Tomáš Kroupa závod nedokončil.

Výsledky, ženy: 1. Mateja Šimicová (Slovinsko), 2. Ashley Baileyová (Austrálie), 3. Anne Tabarantová (Francie). Muži: 1. Raoul Shaw (Francie), 2. Bryane Keane (Irsko), 3. Vicente Hernandez (Španělsko).