Sekyrová na mistrovství Evropy v běhu do vrchu doběhla patnáctá

Karlovy Vary – Úspěchem skončil start sokolovské běžkyně Ivany Sekyrové na 9. Mistrovství Evropy v běhu do vrchu v Bulharsku.

8.7.2010

Ivana SekyrováFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

V konkurenci šesti desítek vytrvalkyň z celého kontinentu vybojovala skvělé 15. místo. Mistrovský závod se běžel v horském letovisku Sapareva Banya na trati dlouhé 9 km s převýšením 495 metrů. Pro titul si na ní doběhla 29letá Francouzka Marie Laure Dumergues, která to zvládla za 39 minut a 13 vteřin, druhá skončila Italka Belottiová (39:29)a třetí Ruska Nagovicina (39:44).

Z českých závodnic zaběhla nejlépe Táňa Metelková, 38letá matka tří dětí z Týniště nad Orlicí, která v čase 41:25 obsadila 12. místo, Ivana Sekyrová doběhla 15 vteřin za ní na 15. místě.

V soutěži družstev skončilo české kvarteto v sestavě Metelková, Sekyrová, Havlová a Pechková na pěkném 6. místě.

Závod mužů na trati dlouhé 12,2 km s převýšením 685 metrů vyhrál v čase 46:14 Turek Ahmet Aslan, z Čechů běžel nejrychleji úřadující mistr republiky v maratonu Petr Pechek, který se v čase 50:03 umístil na 21. příčce.

8.7.2010 VSTUP DO DISKUSE

Policisté se při kontrolní akci zaměřili hlavně na náklaďáky

Na tržiště přijedou farmáři

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Cheb - Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let. Návštěvníci se opět mohou těšit nejen na standardní i latinskoamerické tance, ale také speciální taneční formace.

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Karlovy Vary - Každý amatérský autor z České republiky se může zúčastnit literární soutěže, kterou letos už pojedenácté vyhlásila karlovarská krajská knihovna.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.