Svátek práce si v Lounech přeměnili na svátek běhu. Jen hlavní závod dne, 21. ročník silničního běhu Počerady – Louny, přilákal 125 startujících a v doprovodných bězích jich startovalo dalších téměř tisíc.

Hejno běžců uchvátilo i naši nejúspěšnější olympioničku všech dob Věru Čáslavskou, která závod sledovala jako čestná občanka města Loun.
Tradiční ´patnáctku´ z Počerad do Loun zcela ovládli Rusové ve službách polských klubů.

V čase 46:36 zvítězil Igor Zavoronok v dresu Achilles Leszno před Fiskovichem z LKB Rudnik a Ukrajincem Timaszovem, nejrychlejším Čechem byl v Týně nad Vltavou usazený Afričan Mulugeta Serbesa.

Karlovarsko reprezentovali jen dva veteráni. Michal Roubíček v dresu ACES Teamu doběhl v čase 1:07:35 na 51. místě jako 7. v kategorii nad 50 a Manfred Krassa skončil v čase 1:11:32 na celkovém 62. místě těsně pod bednou kategorie nad 60 let. O úspěch karlovarské atletiky se jako obvykle postarala 39letá Ivana Sekyrová.

Mezi pětadvaceti ženami skončila v absolutním pořadí v čase 53:25 na 2. místě za 37letou Petrou Kamínkovou z Olomouce, na kterou ztrácela 38 vteřin. Na vítězku hlavní kategorie Olgu Firsovou přitom měla sokolovská běžkyně náskok víc jak dvě a čtvrt minuty! (lht)