Štíři skončili v základní části čtvrtí. Jeví se tedy jako papírově nejlehčí soupeř. Druhou semifinálovou dvojicí je druhý Turnov a po základní části bronzový Králův Dvůr.

„V sezoně jsme na Štíry narazili dvakrát. Oba zápasy jsme vyhráli. Ale to neznamená, že je chceme podcenit, spíše naopak. Obě vítězství byla velmi těsná (pozn. red: 6:5 pp, 9:8). Očekávám tuhé boje a diváci se mají na co těšit," zve na utkání trenér Miroslav Závora a jedním dechem dodává: „Vyřadili v play-off loňského vítěze a jednoho z letošních favoritů na postup Mukařov, a to se jistě cení."

Závora se také zmínil, proč padla volba právě na Štíry. „Turnov jsme zvolit nemohli, jelikož se volí ze dvou horších soupeřů. Králův Dvůr nebyla v tuto chvíli volba pro nás. Kluci se rozhodli pro České Budějovice a v podstatě jsme se na tom všichni shodli," říká Závora k volbě soupeře.

První semifinálové utkání play-off Národní ligy se hraje tuto sobotu od 16:45 hodin v hale míčových sportů KV Arany. Odveta je na programu hned druhý den v Českých Budějovicích. Třetí zápas hostí opět lázně v sobotu 26. března od 19:15 hodin.