Historie

Krasobruslařský klub v Ostrově zahájil svou činnost společně s otevřením zimního stadionu v tomto městě, tedy v roce 2006. Slavnostní otevření zimního stadionu byla velká sláva a ostrovští krasobruslaři se představili přítomným divákům exhibicí, která sklidila velký úspěch. Oddílem prošlo několik trenérů a velmi úspěšných krasobruslařů, kteří sbírali úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí. Zpočátku bruslilo v oddíle jen několik dětí, dnes se základna rozrostla na třicítku členů. Současnými trenéry jsou dva pánové. Miroslav Picek – bývalý reprezentant v krasobruslení, a Marek Sedlmajer – několikanásobný mistr ČR, účastník juniorského mistrovství světa a Evropy ve sportovních dvojicích.

Současnost

V současné době se v SKK Ostrov snaží o propagaci tohoto krásného a všestranně zaměřeného sportu, a to především tím, že informují rodiče a děti z celého okolí o pozitivním vlivu krasobruslařské přípravy na motorickou, kondiční, pohybovou i silovou výchovu dětí v každém věku, a zejména potom ve věku dětí od pěti do deseti let. „Snažíme se rodičům vysvětlit, že díky této výchově se jejich děti po absolvování naší Školy bruslení nebo děti, které prošly naším krasobruslařským klubem, stávají všestranně nadanými a připravenými pro jakýkoli jiný sport či kroužek. A to právě díky všestrannosti, které se jim při krasobruslení dostává," vysvětluje trenér Marek Sedlmajer.

Nutno připomenout, že součástí krasobruslařské přípravy je nejen trénink na ledové ploše, ale také suchá příprava, ať již v posilovně, nebo v tělocvičně, jejíž součástí je i příprava gymnastická a baletní. „V letních měsících se zaměřujeme na přípravu atletickou a součástí naší krasobruslařské přípravy je také plavání v rámci správné výuky dýchání a v neposlední řadě v rámci regenerace svalů, která je při sportu velice potřebná," upozorňuje Sedlmajer a pokračuje: „Další věcí, o kterou se snažíme v současné době v našem krasobruslařském oddílu, je nabídnout dětem sportovní činnost v příjemném kolektivu a s vidinou osobního krasobruslařského růstu u těch jedinců, kteří mají pro krasobruslení nadání a kteří chtějí v tomto sportu něco dokázat. Takovým jedním naším úspěchem je fakt, že jedna z našich krasobruslařek Štěpánka Tůmová bruslí v současné době ve francouzském Lyonu, kde se připravuje spolu se svým francouzským partnerem na mezinárodní mistrovství České republiky v krasobruslení, v kategorii juniorských tanečních párů, které se bude konat letos před Vánoci v Bratislavě."

Samozřejmě se v Ostrově nezapomíná ani na ty děti, které třeba nemají tolik toho krasobruslařského talentu, ale které krasobruslení velice baví. Dělají tento sport s láskou, některé z nich třeba i jen proto, aby po škole neseděly doma u televize či u počítačových her. „I tyto děti můžou takzvaně přičuchnout k profesionální přípravě sportovce, i když jejich cílem není třeba vítězství na mistrovství republiky či na mistrovství světa. I těmto dětem s radostí ukážeme, jaké to je, sportovat, bruslit s radostí a věnovat se tomuto sportu v příjemném kolektivu," dobře ví ostrovský kouč.

Budoucnost

Ostrov kromě toho, že se do budoucna bude snažit o zvětšení základny závodících dětí, také pořádá a do budoucna bude pořádat krasobruslařské exhibice pro širokou veřejnost. Jako je například úspěšná exhibice z dubna letošního roku nazvaná Jak se stát krasobruslařem nebo plánovaná exhibice, která bude na pořadu v sobotu 30. listopadu od 13.30 hodin v karlovarské KV Areně s názvem Jak se stát krasobruslařem II.
„Tyto exhibice jsou pořádány především pro naše sportovce, aby měli i ti, kteří třeba nezávodí, možnost se předvést a ukázat rodině, kamarádům, spolužákům a všem ostatním divákům naší exhibice, co se za ten rok v krasobruslení naučili a jak se zlepšili. Od letošního roku budou součástí těchto exhibic i děti z naší Školy bruslení, aby se i ty mohly předvést a ukázat svým rodičům, jak se většinou od prvních krůčků naučily bruslit natolik, že jsou schopny vystoupit v exhibici našeho krasobruslařského oddílu," podotkl závěrem Marek Sedlmajer.

SKK Ostrov – oddíl krasobruslení
mailová adresa: info@skkostrov.cz
webové stránky: www.skkostrov.cz

Škola bruslení:
Skupina B – mladší děti
Victorie Vosyková, Zak Fakach, Ema Möcklová, Julinka Fakach, Agáta Brettová, Tonička Veitová, Tadeáš Sachl, Žofinka Veitová, Sofia Elen Kostaki, Ema Šnebergerová, Eliška Ježková, Nelinka Šnebergerová, Markéta Krámová, Adéla Demková, Jonáš Malina, Matyáš Kovács.
Skupina A – starší děti
Eliška Bezperátová, Adéla Štírská, Adéla Zavoralová, Leontýna Bejvlová, Andrea Pokrupová, Markéta Demková, Victorie Pokrupová, Barbora Bláhová, Christina Hejhalová, Eliška Tůmová, Martin Záruba, Adéla Tůmová, Lucie Heřmanová, Kamila Mercová, Marek Veit, Štěpánka Tůmová.
Bývalé závodnice a současné členky klubu: Anežka Tůmová, Natálie Štírská, Štěpánka Mercová.
Hokejisté (hobby bruslaři): Tomáš Stibor, Štěpán Čoudek, Daniel Mašek, Ruda Hohnl.

KV Arena bude hostit krasobruslařskou show

A je to tady. Po prvním ročníku krasobruslařské exhibice, která se odehrála na ostrovském zimním stadionu, společnými silami ji pořádaly SKK Ostrov a Kraso Sokolov a sklidila velké ovace, se blíží start té druhé. Tentokrát bude k vidění v sobotu 30. listopadu v lázeňském městě v KV Areně. Milovníci krasobruslení a dobré zábavy tak mohou zhlédnout exhibici za účasti krasobruslařů a krasobruslařek z SKK od 13.30 do 14.30 hodin. Během hodinové exhibice bude k vidění v podání obou krasobruslařských oddílů Pohádka na ledě, Discopříběh, ukázka z muzikálu Broadway. Během exhibice předvede svůj krasobruslařský um i nově poskládaný česko-francouzský taneční pár. Během hodinové show se tak diváci určitě nudit nebudou. Na akci je dobrovolné vstupné.