Rozdíl je jedině v kvalitě – jestliže kadeti a kadetky před týdnem vybojovali zlatou, dvě stříbrné a bronzovou, junioři je trumfli a pobrali všechny čtyři tituly.

Do finále MČR v kategorii juniorů se z Lokomotivy Karlovy Vary kvalifikovali tři junioři – Martin Rubeš, Ondřej Novotný a Martin Flaisig, a čtyři juniorky – Natálie Ondráčková, Nikol Moravcová, Eva Benešová a Kristýna Křížová.

A jak dopadli?

„V sobotní soutěži jednotlivců byly k mání dva tituly a přes neskutečné nervy oba zůstaly ve Varech. V soutěži juniorů se stal mistrem republiky Martin Rubeš, když v přímém souboji o titul porazil Ondřeje Habartu z Uherského Hradiště těsně 15:14. Mezi juniorkami šla Natálka za triumfem bez nejmenšího klopýtnutí až do finále, a když pak v dalším přímém souboji o titul s Michaelou Hofmanovou z USK Praha otočila zápas ze 13:14 na vítězných 15:14, měli jsme i druhý individuální titul," neskrýval spokojenost trenér Martin Rubeš (ovšemže starší). „Oba mistři republiky, Martin i Natálka, se stali i vítězi Českého poháru juniorů a juniorek," dodal.

Úspěch domácích šermířů podtrhli Ondra Novotný, který skončil v turnaji pátý a to mu stačilo na bronz v konečném pořadí šampionátu. V soutěži děvčat pak k titulu Natálky přidaly Nikol Moravcová stříbro, Eva Benešová skončila těsně pod bednou na nepopulární ´bramborové´ příčce a Kristýna Křížová těsně za ní pátá. Jediný, kdo se ve své kategorii nevešel do desítky, byl na 13. místě Martin Flaisig.

Karlovarská kordová škola se pak prosadila i v nedělní soutěži družstev. Děvčata, která nastupovala v nezáviděníhodné roli favoritek, po nervózním začátku nakonec přešla přes Duklu Praha do finále, kde porazila tým USK Praha, a byl z toho titul číslo 3.

Také v soutěži družstev juniorů, kde domácí trio doplnil Fanda Bartoš, patřili Karlovarští spolu s týmy SC Praha a Uherského Hradiště k uchazečům o medaile. Také oni začali trochu nervózně, ale díky famóznímu výkonu Martina Rubeše, který dokázal zápasy otočit a svým výkonem strhnout i své parťáky, porazili ve finále Uherské Hradiště 45:35 a čtvrtý titul byl na světě.

„Nepamatuji se, že by se někomu někdy povedlo něco podobného. Ze čtyř možných titulů jsme brali čtyři, a to nemá obdoby. Před soutěží bych byl spokojený i s jedním," zářil štěstím Martin Rubeš.

Výsledky MČR, junioři: 1. Martin Rubeš (Loko KV), 2. Ondřej Habarta (Uherské Hradiště), 3. Ondra Novotný (Loko KV); družstva: 1. Loko Karlovy Vary, 2. Uherské Hradiště, 3. Dukla Praha; juniorky: 1. Natálie Ondráčková, 2. Nikol Moravcová (obě Loko KV), 3. Michaela Hofmanová (USK Praha); družstva: 1. Loko Karlovy Vary, 2. USK Praha, 3. Dukla Praha.