V jihočeském Písku i ve vzdálené Francii řinčely o víkendu zbraně karlovarských šermířů a sbírka jejich úspěchů je opět o něco bohatší.

Na pohárovém turnaji seniorů, seniorek a juniorů o Zlatý kord města Písku měla Lokomotiva Karlovy Vary zastoupení v každé kategorii.
V soutěži mužů šermoval Standa Jambor a skončil na solidním 27. místě ze 70 startujících.
V soutěži seniorek reprezentovala lázeňský oddíl juniorka Natálka Ondráčková a vedla si opravdu skvěle. V konkurenci 26 startujících žen se probila až do osmičlenného finále, kde prohrála s pozdější vítězkou Grolichovou z Dukly Praha a skončila na nádherném 6. místě. Bylo to její letos už druhé finále v kategorii seniorek.


Písecký turnaj byl úspěšný i pro Ondru Novotného, který se v soutěži juniorů prošermoval až do finále, kde v boji o zlato podlehl velmi těsně 13:15 na zásahy Habartovi z Uherského Hradiště.


Další z karlovarských mladíků Martin Rubeš se vydal do Francie, kde se konal další z řady turnajů Evropského poháru kadetů. Sešlo se na něm úctyhodných 147 kordistů z celé Evropy i ze zámoří. Martin se prošermoval do elitní dvaatřicítky a po výhře nad reprezentantem USA a následné prohře se Španělem skončil na velice slušném 19. místě. Šest bodů, které tím získal, jej posunulo v průběžném pořadí Evropského poháru na 9. příčku


Z výsledků
Zlatý kord města Písku, senioři: 1. Šebesta (SC Praha), 2. Sochor, 3. Ivančo (oba USK Praha) a Kašpar (Dukla Praha) - 27. Jambor (Loko KV); seniorky: 1.Grolichová (USK Praha), 2. Doubová (Dukla Olomouc), 3. Vacínová a Olexová (obě USK Praha) - 6. Ondráčková (Loko KV); junioři: 1. Habarta (Uh. Hradíště), 2. Novotný (Loko KV), 3. Dolejší (SC Praha) a Zochr (Uh. Hradiště).
EP kadetů Chalons, Francie: 1. Eldeb (USA), 2. Berry (Francie), 3. Hanahan (USA) a Ibanies (Španělsko) - 19. Rubeš (CZ - Loko KV).