Tři desítky šermířů nastupující generace přilákala v neděli do Prahy Cena Rudolfa Kratochvíla, poslední ze 13 turnajů Českého poháru kadetů v šermu kordem. Karlovarský šerm na turnaji, který pořádal Sokol Vršovice, reprezentovali Ondra Novotný a Martin Rubeš.

Ondra skončil na 5. místě, když v boji o postup do semifinále podlehl později stříbrnému Hoskovcovi 15:13, Martinovi se dařilo podstatně lépe. V eliminaci postupně vyřadil olomouckého Štěrbu 15:5 a Plzeňana Svobodu 15:8, v semifinále nedal šanci nasazené jedničce Kultovi, kterého porazil 15:6, ve finále ve vyrovnaném souboji zdolal o jediný zásah 15:14 Ondrova přemožitele Hoskovce a na bednu si došel pro vítěznou trofej.

Konečné pořadí turnaje: 1. Rubeš (Loko KV), 2. Hoskovec (FC Karlín), 3. Kult (SC Praha) a Mirovský (USK Praha), 5. Novotný (Loko KV).

Výsledky vršovického klání jen potvrdily suverénní postavení karlovarských kadetů v celostátním žebříčku, který vedou s obrovským náskokem. Martin na 1. místě získal ve 13 turnajích ČP kadetů 941 a Ondra na stříbrném stupínku 830 bodů, zatímco třetí Hoskovec posbíral jen velmi hubených 90 bodíků (celkem bodovalo 48 závodníků)