Šermíři z Růžového Vrchu bilancovali nejúspěšnější sezonu

Karlovy Vary – Šermíři Lokomotivy Karlovy Vary mají za sebou jednu z nejúspěšnějších sezon v historii klubu.

9.7.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

Podařilo se jim vybojovat šest titulů mistrů republiky a tři vítězství v Českém poháru a už potřetí za sebou byli vyhlášeni nejlepším kordovým oddílem v České republice. A to i přesto, že v mnoha případech dostaly před domácími soutěžemi přednost starty v zahraničí.

„Po velice úspěšné sezoně 2010/11, ve které jsme získali rekordních sedm titulů mistrů republiky, jsme se rozhodli, že v sezoně 2011/12 upřednostníme zahraniční starty. Do reprezentačních družstev mládeže nám byli zařazeni Natálie Ondráčková do družstva juniorek, Eva Benešová a Nikol Moravcová do družstva kadetek, Ondra Novotný do družstva juniorů a Martin Rubeš do družstev kadetů i juniorů. Dnes mohu se vší odpovědností říct, že priorita zahraničních startů byla jednoznačně správnou volbou a že v tom budeme pokračovat i v příští sezoně 2012/13," je přesvědčený předseda Lokomotivy a šéftrenér karlovarských šermířů Martin Rubeš, který pro náš Deník připravil bilanci uplynulé sezony:

Prvním ostrým startem byl v září 2011 turnaj juniorů Euro 2011 v Bratislavě, kde Martin Rubeš skončil devátý jako nejlepší z Čechů a Ondra Novotný bral 24. místo. Po velmi dobrém vykročení bohužel následovalo zklamání – na turnaji Evropského poháru kadetů v Budapešti skončil Martin až na 67. místě z 207 účastníků a na dalším turnaji EP v rakouském Mödlingu dokonce až na 80. místě mezi 182 kadety.

Obrat k lepšímu přišel až začátkem listopadu na Světovém poháru juniorů v Luxemburgu, kde se Martin prošermoval na výborné 23. místo a získal první 4 body do SPJ, a první dva body za 61. místo si připsal i Ondra. A v půlce listopadu to přišlo – na nejkvalitněji obsazeném turnaji EP kadetů v Bonnu Martin konečně prodal to, co umí, a prošermoval se až ke stříbru!

Z Bonnu se jelo rovnou do Bratislavy na vysoce prestižní turnaj Světového poháru juniorů, kde skončili Ondra na 71. a Martin na 168. místě z 215 startujících a Natálka se mezi 179 juniorkami nedostala výš než na 122. místo. S prázdnou kapsou (do SPJ boduje prvních 64) pak Martin zamířil do francouzského Chalons na další turnaj EP kadetů, kde skončil ve startovním poli 137 kadetů na slušném 19. místě a polepšil si i v evropském žebříčku.
Bodík k bodíku přidávali kordisté z lázní i v posledním měsíci roku 2011. Začátkem prosince odletěla Natálka na SPJ do španělského Burgosu, odkud po skvělých výkonech přivezla 4 body za 22. místo. Následující víkend patřil kadetům, kteří se sešli na turnaji EP v rakouském Klagenfurtu, kde mezi děvčaty Nikol skončila na solidním 29. a Evička na 39. místě. Martina Klagenfurt zastihl v obdivuhodné formě, dvoudenní klání 141 kadetů jednoznačně vyhrál a tohle vítězství ho katapultovalo na 3. místo celkového pořadí EP.

Prvním turnajem roku 2012 byl hned po Novém roce Světový pohár juniorů ve francouzském Dijonu, kde Natálka obsadila skvělé 23. místo a připsala si 4 body. V půlce ledna pak na turnaji EP kadetů v Bratislavě parádně zašermovala Nikol, která vypadla až v boji o osmičku a brala 12. místo, v soutěži kadetů tam Martin skončil na 21. místě ze 189 startujících.

Na body do SPJ dosáhli Martin i Ondra i na dalším turnaji SPJ ve švýcarské Basileji, kde Ondra bral za 53. místo 2 body a Martin dosáhl zatím nejlepšího umístění v SPJ, když prohrál až v boji o osmičku a bral 8 bodů za 12. místo. Ve stejné době šermovala Natálka na turnaji SPJ v rakouském Mödlingu, kde skončila na nebodovaném 71. místě.

Začátkem února Natálka, Martin a Ondra cestovali do švédského Göteborgu na turnaj SP juniorů. Martin si tady připsal 4 body do SPJ za 26.místo a v souběžně pořádaném turnaji EP kadetů stihl vyšermovat velmi slušné 11. místo a upevnit si třetí příčku na žebříčku EP. Ondra ve Švédsku skončil na 85. a Natálka mezi juniorkami na 70. místě.

Koncem února se v chorvatské Poreči konalo mistrovství Evropy kadetů a juniorů, kam šermíři Lokomotivy odjeli sice v rekordním počtu, bohužel ale v nijak oslnivé formě. Mezi kadetkami byly Nikol s Evou vyřazeny už v předkole a do hlavní soutěže nepostoupily a v soutěži juniorů Ondra vypadl už v 1. kole a Natálka s Martinem shodně zůstali před branami dvaatřicítky. Jediný hodnotný výsledek vybojoval Martin v soutěži kadetů, kde skončil na 21. místě a posunul se v evropském žebříčku na konečné 2. místo!

Velikonoce oslavili kordisté z Růžového Vrchu na mistrovství světa v Moskvě, které pro naše barvy skončilo o poznání lépe než evropský šampionát v Poreči. V kadetských kategoriích skončili Evička na 37., Nikol na 45. a Martin na 30. místě a v soutěži juniorů bral Ondra skvělé 31. místo a Martin skončil mezi 155 účastníky na 53. místě. Mates s Ondrou se také zasloužili o skvělé umístění naší reprezentace v týmové soutěži, kde Česká republika obsadila mezi 34 družstvy pěkné 14. místo.

Do příští sezóny bude Martin vstupovat jako „jednička" evropského žebříčku kadetů a na 31. místě ve Světovém poháru juniorů, Ondra na 51. a Natálka na 60. místě SPJ. Všichni jsou přitom ve svých věkových kategoriích v České republice absolutní jedničky.

Velice úspěšnou sezonu prožili i ostatní šermíři karlovarské Lokomotivy, kteří sbírali úspěchy na domácích planších. Za zmínku stojí mladší žákyně Saligerová, kadetky Křížová, Moravcová a Benešová a kadeti Bartoš a Flaisig. Samostatnou kapitolou je šedesátník Honza Kučera, který objíždí všechny domácí veteránské soutěže, odkud pravidelně vozí umístění na bedně.

Autor: Jiří Linhart

9.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Andrej Babiš volil v parlamentnách volbách 20. října v Průhonicích.
SLEDUJEME ON-LINE
18

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.