V 10. kole Witte Automotive extraligy přivítají tým ze spodní půlky tabulky Slavoj Český Brod. „Vzhledem k dosavadnímu průběhu soutěže a našemu postavení na 3. místě tabulky si ani jiné cíle, než vítězství, dávat nemůžeme," potvrzuje manažer ligových družstev SK Liapor Witte František Veselý.

„Mančaft je, až na stále ještě zraněného Karla Hrona, kompletní a po všech stránkách v pohodě, a ani hráči samotní si žádný jiný výsledek nepřipouštějí."
Motivaci týmu zvyšuje i skutečnost, že právě Českobrodští jako jediní dokázali letos karlovarský tým porazit. Stalo se to ve 3. kole, a byla to první výhra Středočechů v letošním roce a až dosud jediná nad některým z loňských účastníků play off.

„Je to tak, neměli jsme tenkrát svůj den a povedlo se nám zvednout jim na nějaký čas sebevědomí," přiznává Veselý. „Doufám, že s podobným výpadkem se už letos nepotkáme."

A je tu ještě jeden docela důležitý motivační aspekt: „Pokud vyhrajeme, a nevidím důvod, proč bychom neměli, budeme mít čtyři kola před koncem základní části jistou účast v play off, a to znamená splněný cíl, který jsme si pro letošní rok vytyčili. Všechno další, jakákoli medaile už bude něco jako třešnička na dortu, a my se i o tu třešničku po prázdninách s chutí popereme," slibuje František Veselý.

Utkání 10. kola extraligy SK Liapor Witte – Slavoj Český Brod se hraje na dvorcích SK Liapor Witte v Doubí v sobotu od 14:00 hodin. Předehrou bude dopolední utkání II. ligy, ve kterém rezerva SK Liapor Witte přivítá v 10:00 nováčka soutěže SK Šmidliboys Chotyně. I tady se bude oplácet, neboť v 1. kole v Chotyni karlovarská rezerva padla 6:2.

Sobotní program, extraliga (10. kolo): SK Liapor Witte – Český Brod, Čelákovice – České Budějovice, Modřice – Žatec, Šacung – Vsetín; II. liga (8. kolo): SK Liapor Witte B – Šmidliboys Chotyně, Čakovice B – Mnichovo Hradiště, Plazy – Dynín, Zaječov – Slaný.