„Základ zůstává úplně stejný, připraveni jsou Jan Vanke, Michal Kokštein, Kuba a Matěj Medkové, Tomáš Bíbr, Karel Hron a Jirka Dvořák, v záloze jsou pak připraveni fluktuanti Karel Bláha, Dan Svoboda, Petr Krof a Radim Kubín, které budeme nasazovat podle potřeb A mužstva a jejich aktuální formy. Na soupisku A mužstva ještě přibudou Vlasta Kubín mladší a Honza Kubát, ten se ale na poslední chvíli zranil, a kdy bude k dispozici, uvidíme podle délky jeho marodění," odtajnil aktuální sestavu trenér A mužstva SK Liapor Witte Gerhard Knop.

Tým, který do extraligového kolotoče naskočí v sobotu v Benešově, má za sebou kvalitní přípravu. „V zimě byla zaměřená hlavně na fyzičku, od března pak na herní stránku, a absolvovali jsme i tradiční soustředění, které bohužel přineslo ´překvapení´ v podobě zranění Honzy Kubáta. Součástí přípravy byl i poslední předsezonní turnaj Austin Cup ve Vsetíně, kde jsme stejně jako loni skončili ve čtvrtfinále," vypočítal předsezonní aktivity týmu karlovarský kouč.

„Do sezony vstupujeme s pokorou a vědomím, že síly v extralize jsou letos ještě vyrovnanější než jindy, ale také s vysokými cíli. Věříme v podporu našich fanoušků a budeme se snažit jim jejich věrnost oplatit a z našich rostoucích zkušeností vytěžit opět nějaké medaile, které podle mého ke karlovarskému nohejbalu patří. Na sezonu se těšíme a jediné, čeho se musíme obávat, je kritické období na začátku května, kdy prvního odpoledne hrajeme ve Vsetíně a druhého doma v Doubí s Čelákovicemi," naznačil ambice kormidelník lázeňského týmu.

Ostrý start do extraligy absolvuje áčko SK Liapor Witte už pozítří v sobotu v Benešově v duelu s vždy nebezpečným Šacungem. „Jedeme tam bez Dvořáka, kterého nahradí Svoboda, a věřím, že náš první krok do sezony bude úspěšný. Doma se letos prvně představíme v sobotu 11. dubna, kdy ve Varech přivítáme ambiciózního nováčka soutěže Avii Čakovice s navrátilcem z Modřic Kubou Mrákavou," láká fanoušky nohejbalu na letošní domácí premiéru Gerhard Knop.

Program 1. kola: Avia Čakovice – Sokol Modřice 10:00 (sobota), Šacung Benešov – SK Liapor Witte Karlovy Vary 14:00 (sobota), Climax Vsetín – Dynamo Č. Budějovice 14:00 (sobota), Slavoj Český Brod – Spartak Čelákovice 15:00 (sobota).