NK Climax Vsetín 5
SK Liapor Witte   5
Odhad karlovarského trenéra Gerharda Knopa, že podmínkou vítězství jeho svěřenců v tomto duelu je uhrát bod proti sestavám Brutovského a Peruna, byl přesný. Porazit slovenské šampiony se nepovedlo, vyhrát „všechno ostatní" asi také nebylo možné a z toho pohledu je bod za plichtu v podstatě úspěchem. Přitom ne že by utkání pro Vary nemohlo dopadnout lépe.„Naše trpělivost v utkání proti 'ostatním' sestavám Vsetína se vyplatila a po jediném dramatičtějším třísetovém utkání, a to byl tentokrát singl, jsme se dostali do nadějného vedení 4:2. Bohužel se nám pak nepodařilo udržet vedení v prvních setech odvetných dvojic i trojic proti Brutovskému s Perunem a ve druhých setech jsme jim sice byli soupeřem velmi vyrovnaným, nicméně soupeřem, který jen dotahoval, ale vzít jim vedení nedokázal. A bylo vyrovnáno," přibližuje vývoj utkání Gerhard Knop.


Rozhodnutí ovšem ještě zdaleka nepadlo. Po ´povinném´ vítězství nad ´slabší´ trojkou Vsetína pak Karlovarští dosáhli na remízový pátý bod a vítězství měli opět na dosah. Jenže paní Štěstěna se tentokrát usmívala spíše na domácí. „Rozhodnutí měli na kopačkách Kuba Medek s Tomášem Bíbrem a střídajícím Matějem Medkem, kteří v posledním zápase utkání nastoupili proti polařsky i smečařsky velmi flexibilnímu deblu Plachému s Gebelem, kteří zatápí všem sestavám ligy. Naše dvojka hrála ve srovnání s tím, co předvedla v úvodním zápase utkání, mnohonásobně lépe a sbírala bod po bodu až do stavu 7:6, který pořád ještě znamenal naději na úspěch v koncovce. Bohužel právě v tom momentě přišla první větší chyba rozhodčího Nadymáčka a ze stavu 6:8 jsme už set získat nedokázali.


A nezískali jsme ani ten druhý. Po několika ziscích i ztrátách na obou stranách jsme dospěli ke stavu 9:7, pro nás téměř beznadějnému, ale naděje umírá poslední. Naši kluci zabojovali, soupeř podcenil jeden svůj útok, a bylo to 9:9. A opět nás zklamala koncovka – sice se nám povedlo přes blok chytit útok, ale získaný míč pak Kuba Medek bohužel zahrál do autu, a bylo po nadějích," líčí rozhodující momenty dramatického zápasu karlovarský kouč.
Plichta je výsledek, který vždy nabízí možnost dvojího hodnocení. „Před utkáním bychom ji jistě brali jako úspěch, ale vzhledem k jeho vývoji ji můžeme hodnotit jen jako ztrátu. Je třeba si přiznat, že naše výkony v průběhu utkání jsou příliš kolísavé a bojovnost, nebo spíše síla otočit nepříznivý stav, pořád ještě není na potřebné úrovni," ví dobře Gerhard Knop a ví také, že: „Blíží se rozhodující část sezony, od 27. dubna do 11. května nás čeká pět utkání a z toho čtyři na domácím hřišti Času na to, abychom zvýšili bojovnost, ale i kvalitu mezihry v delších výměnách, máme tedy akorát týden."

WITTE Automotive extraliga
NK Climax Vsetín – SK Liapor Witte 5:5. Výsledky zápasů: Brutovský, Perun – Jakub Medek, Bíbr 10:6, 10:3; Gebel, Plachý – Vanke, Babka 7:10, 7:10; Brutovský, Perun, Gebel – Jakub Medek, Bíbr, Chytra 10:3, 10:7; Vichtora, Zbrožek, Plachý (Tomek) – Vanke, Kokštein, Matěj Medek 5:10, 5:10; Novosad, Tomek – Chytra, Kokštein 8:10, 9:10; Plachý – Babka 10:8, 9:10, 8:10; Brutovský, Perun, Gebel – Vanke, Kokštein, Matěj Medek 10:6, 10:7; Vichtora, Plachý, Novosad – Jakub Medek, Bíbr, Chytra 8:10, 8:10; Brutovský, Perun – Vanke, Babka 10:7, 10:7; Gebel, Plachý – Jakub Medek, Bíbr (Matěj Medek) 10:8, 10:9. Sety: 11:10. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5.
Výsledky, 3. kolo: TJ Slavoj Český Brod – SK Šacung ČNES Benešov 1947 0:6, SK Nohejbal Žatec – TJ Spartak Čelákovice A 5:5, TJ Avia Čakovice A – TJ Sokol SDS EXMOST Modřice A 2:6.