Celý ten kolotoč odstartuje už dnes, v pátek 13. května, v 9:00 jubilejní 15. ročník Memoriálu Jana Voldřicha v nohejbalu trojic žáků základních škol. Turnaj, který je pořádán na památku bývalého sportovního redaktora Karlovarského deníku Jana Voldřicha, je vypsán pro kategorie mladších (9 – 12) a starších (13 – 15) žáků a jejich hemžení na dvorcích SK Liapor Witte potrvá celičký den.

Sobota je vyhrazena pro mistrovské boje mužů. Od 10:00 dopoledne se hraje utkání 5. kola II. ligy, ve kterém doposud neporažený tým SK Liapor Witte B přivítá Slovan Chabařovice. Hosté jsou se dvěma výhrami a dvěma porážkami v tabulce čtvrtí a na druhý Liapor B ztrácejí dva body, které budou jistě chtít „urvat" právě na hřišti v Doubí, takže se můžeme těšit na pěkné drama.

Ještě dramatičtější souboj se pak dá očekávat odpoledne, ve 14:00 se totiž na doubské antuce představí lídr extraligy a jediný tým s absolutně čistým kontem Avia Čakovice (Modřice, které jsou aktuálně na 1. místě tabulky, mají o zápas více). Domácí A mužstvo letos rovněž ještě neprohrálo, ale vítězné body zatím přivezlo pouze ze hřišť soupeřů (z Budějovic a Žatce), zatímco doma dvakrát jen plichtilo (se Šacungem a Čelákovicemi). Oběma soupeřům půjde o hodně a nikdo, kdo má nohejbal opravdu rád, by si tenhle souboj neměl nechat utéct.

Klid na hřišti v Doubí nebude ani v neděli, kdy se tu uskuteční něco jako sjezd nohejbalových „královen krásy". Na programu je totiž zahajovací turnaj Poháru žen, který má ve struktuře soutěží Českého nohejbalového svazu statut II. ligy. Vypsán je pro dvojice, odstartuje v 9:00 hodin a určitě přinese pěknou podívanou a snad i vítězství děvčat v dresech SK Liapor Witte, neboť ta tuhle soutěž v posledních dvou letech dvakrát za sebou vyhrála!¨

Současně s kláním žen se v areálu v Doubí odehraje třetí turnaj Krajského přeboru družstev žáků Plzeňského kraje. Žákovský tým SK Liapor Witte, který v této soutěži působí už třetím rokem, překvapil na druhém turnaji ve Stříbře, kde trojka v sestavě Jakub Krška, Zdenek Rendl a Lukáš Petr vyhrála kategorii starších žáků a Kuba Svoboda s Vojtou Tišnovským a Honzou Kovalčíkem vybojovali v kategorii mladších žáků stříbro. Jak se klukům v konkurenci družstev z Plzeňského a Jihočeského kraje povede na domácí půdě, se sami můžete přesvědčit v neděli 15. května od 9:00 hodin.