Oba šampionáty se uskuteční o posledním srpnovém víkendu v areálu SK Liapor Witte v Karlových Varech – Doubí. V sobotu 30. srpna se zde odehraje 46. Mistrovství ČR trojic mužů a v neděli 31. srpna 44. Mistrovství ČR dvojic mužů. Program bude v obou dnech shodný, po slavnostním nástupu se v 9:00 rozehrají zápasy v kvalifikačních skupinách, od 14:00 přijdou na program vyřazovací zápasy play off a kolem 17:00 se předpokládají finálové boje o medaile.

Obou mistrovství se mohou zúčastnit řádně přihlášená družstva ze všech soutěží řízených Českým nohejbalovým svazem a stejně jako v minulých letech se očekává start kompletní špičky tohoto ryze českého sportu. Na některou z medailí v obou disciplínách si brousí zuby i hráči SK Liapor Witte, kteří jsou na mistrovství dvojic i trojic tradičními účastníky závěrečných bojů. Jejich minimálním cílem je obhajoba bronzové medaile, kterou loni 29. června na 43. MČR dvojic v Českém Brodě vybojovali Jan Vanke, Libor Chytra a Vladimír Babka.

A nebyl to zdaleka první úspěch karlovarské sestavy na individuálních šampionátech. Jen mistrovských titulů nasbírali hráči z Doubí od roku 1993, od kdy se mistrovství samostatné České republiky pořádají, rovný tucet. Hned v roce 1993 se z titulu mistrů republiky ve dvojicích radovali Karel Bláha s Vlastou Kubínem a „Džuzou" Vanyou a rok nato Bláha s Kubínem obhájili. Potřetí přivezli deblové zlato do Doubí v roce 1997 Bláha s Jirkou Dvořákem a čtvrtý titul přidali v roce 1999 Bláha s Michalem Kokšteinem.

Památný byl rok 2000, kdy se mistrovství republiky trojic poprvé hrálo v Doubí a výhodu domácího prostředí Bláha, Kokštein, Josef Tirpák, Dvořák a Kubín přetavili v první trojkové zlato pro SK Liapor. Hegemonii karlovarského nohejbalu pak potvrdili Bláha s Kokšteinem a Veselým i na zářijovém Mistrovství ČR dvojic v Hradci Králové, odkud do Doubí dovezli už pátý deblový titul.

Ve sběru zlatých pokračovali naši hráči i v následujících dvou letech, v roce 2001 se z titulu radovali Dvořák, Pepa Tirpák a Kubín a v roce 2002 Bláha s Dvořákem a Kokšteinem. Osmý titul ve dvojicích pro Doubí vybojovali v roce 2006 Dvořák, Kokštein a Veselý a v následujícím roce 2007 se podařilo podruhé využít domácího prostředí k zisku druhého titulu mistrů republiky ve trojicích, který spolu se zkušenými veterány extraligového nohejbalu Kubínem a Kokšteinem vybojovali hráči nastupující generace, Honzové Vanke a Kubát. A rok nato přišlo třetí trojkové zlato, o které se zasloužili Vanke, Bláha, Kokštein.

Devátý a zatím poslední titul mistrů republiky ve dvojicích přivezli v březnu 2010 z Vyškova Karel Bláha s Vladimírem Babkou a v následujících třech letech brali „jen" medaile nižší hodnoty. V roce 2011 to byla stříbrná v trojkách, kterou si z Nymburka odvezli Vanke, Kokštein a Bíbr, v roce 2012 vybojovali Vanke s Babkou a Gerhardem Knopem stříbro v deblovém šampionátu v Modřicích a medaili stejné hodnoty získali Vanke, Kokštein, Dvořák, Medek a Kubát i na MČR trojic v Českém Brodě.

A Český Brod byl pro karlovarské barvy šťastný i loni, kdy tam Vanke s Babkou a Chytrou získali již zmíněný deblový bronz.