K prvnímu domácímu duelu přichystal volejbalový los Karlovarsku opravdu exkluzivního soupeře, a to nejlepší český volejbalový tým Jihostroj České Budějovice.

Karlovarští hráči za mohutné podpory fanoušků dotáhli zápas do vítězného konce, podruhé v sezoně, když tentokrát dosáhli na vítězství 3:1. „Jsme hodně rádi za vítězství, které se určitě bude v budoucnu počítat,“ míní karlovarský trenér Jiří Novák.

Do prvního setu Karlovarsko vlétlo tvrdým servisem a pozornou hrou v obraně na síti, čímž dokráčelo k vedení 1:0. I ve druhém setu Karlovarsko na své palubovce dominovalo a šlo do vedení 2:0, až ve třetím o sobě dal vědět i Jihostroj, který snížil na rozdíl jednoho setu. Ve čtvrtém pak Karlovarsko najelo zpět na výkon z úvodu duelu a dosáhlo na třetí bod. „Byli jsme takoví hladovější po celé utkání, mi to přišlo, ale na druhou stranu máme před sebou ještě moc práce, protože to ještě není úplně učesaný výkon podle mých představ,“ brzdil vítěznou euforii po výhře Novák.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj Č. Budějovice 3:1 (26:24, 25:21, 20:25, 25:17). Karlovarsko: O’Dea, Van Haarlem, Hudeček, Beer, Rejlek, Zmrhal, Pfeffer (stř. Vašina, Patočka, Džavoronok, Penrose).